ПРОГРАМА ЦЕНТРУ ДОВЖЕНКА НА AV FESTIVAL (ВЕЛИКОБРИТАНІЯ)

18-20 березня Центр Довженка представить програму на британському фестивалі політичного візуального мистецтва AV Festival. Програма матиме назву «Щаблі демократії» (Levels Of Democracy) та зосередиться на українських документальних фільмах різних епох: від Дзиґи Вертова до Сергія Лозниці.

Проект здійснено в рамках Canny Creatives, програми обміну професійним досвідом для фахівців, які працюють в культурних та мистецьких організаціях Великої Британії та України, започаткованої British Council.

Особливою подією фестивалю стане репрем’єра фільму Михаїла Кауфмана «Нечуваний похід» (1931) під акомпанемент нового живого саундтреку від британського гурту Test Dept.

Піонери індастріалу, легендарна група, яка  вперше з 90-х років збереться разом, щоб записати ексклюзивний звуковий супровід до «Нечуваного походу». Музику Test Dept свого часу характеризували, як колаж шумів, знайдених звуків та зациклених ритмів. Сам гурт входив до кола музикантів знакового для британської андеґраундної сцени 1980-х лейблу Some Bizzare Records. І музиканти і організатори фестивалю ретельно і з великим ентузіазмом вивчають історичний контекст епохи, сам фільм, взаємини між братами Кауфманами, читають безліч книг з історії України та перекладені твори Вертова.

Також в рамках українського вікенду на AV Festival заплановане Q&A з Директором кіноархіву та музею кіно Національного центру Олександра Довженка Іваном Козленком.

AV Festival – британський фестиваль сучасного мистецтва, кіно і музики. Відбувшись вперше в 2003 році, ця подія перетворилась нині на провідне британське бієнале сучасного візуального мистецтва з аудиторією у понад 90 тис. відвідувачів щороку.

З подачі кураторки фестивалю Ребекки Шатуелл мотивом AV Festival  в 2016 і 2018 роках буде ранній документальний роман Джорджа Орвелла «Дорога на Віґан-Пірс» про життя британського робочого класу. Девізом цьогорічного фестивалю стане цитата з цього твору –  «А між тим, як щодо соціалізму?» (Meanwhile, what about socialism?). Тож і інші програми фестивалю зосередять свою увагу на практиках спротиву неоліберальній системі.

Програма Центру Довженка на AV Festival буде представлена в рамках українського  кіно-вікенду і відбуватиметься 18-20 березня. У межах програми будуть показані фільми:

 • «Нечуваний похід» (Михаїл Кауфман, 1931) під супровід Test Dept;
 • «Навесні» (Михаїл Кауфман, 1929);
 • «Земля» (Олександр Довженко, 1930);
 • «Ентузіязм: симфонія Донбасу» (Дзиґа Вертов, 1930);
 • «На прицілі ваш мозок» (Фелікс Соболєв, Віктор Олендер, 1984);
 • «Завтра це свято» (Сергій Буковський, 1987);
 • «Мік-ро-фон» (Георгій Шкляревський, 1989);
 • «Щаблі демократії» (Георгій Шкляревський, 1992);
 • «Блокада» (Сергій Лозниця, 1994);
 • «Прощай, кіно» (Ізраїль Гольдштейн, 1995);
 • «Майдан» (Сергій Лозниця, 2014);
 • «Подія» (Сергій Лозниця, 2015).

Анонс репрем’єри «Нечуваного походу» в Британії під акомпанемент гурту Test Dept.: https://www.facebook.com/events/217263601947746/

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ