ПРОГРАМА «ЕФЕМЕРНА ПРОПАГАНДА» ВІД ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ НА ФЕСТИВАЛІ, «86», 3 ТРАВНЯ

3 травня, о 12.00, Центр Довженка представить спеціальну програму «Ефемерна пропаганда» на другому фестивалі урбаністичного кіно «86» в Славутичі.

Програма «Ефемерна пропаганда» – збірка британських та американських агітаційних мультфільмів 1940-1950-х років.

Їх замовниками були пропагандистські інституції часів «холодної війни»: Центральний офіс інформації Великобританії, корпорація «Дженерал Електрик», Рада суспільної моралі методистських церков Америки тощо.

Термін «Ефемерне кіно» ввів у вжиток американський колекціонер фільмів Рік Прелінгер. Ним він позначив рекламні, навчальні та аматорські фільми. Такі ширвжиткові фільми-одноденк завжди займали периферійне місце в архівах кіно, в той же час вони були досить влучним відображенням своєї історичної доби.

В 1940-х роках урядові і комерційні структури на Заході почали використовувати популярність мультфільмів для розповсюдження ідей соціального страхування, заохочення дотримання правил дорожнього руху та пересторог комуністичної загрози. Завдяки цьому на екранах з’явилися «правильний громадянин» Чарлі, цвіркун-мораліст Джиміні Крікет, а диснеївські «зірки» Ґуфі і Дональд Дак вперше зустрілися з новими урбаністичними викликами.

Програму частково складено з фільмів, які перебувають в архівах Центру з 2012 року. Близько 7000 рулонів плівки з фільмами, являють собою неабиякий історичний інтерес та були передані на збереження в Центрі Києво-Могилянською академією.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ