Презентація книжки Миколи Рашеєва та показ культового горору «Оберіг»

Микола Рашеєв – один з найбільш самобутніх та непересічних режисерів в історії українського кіно, а його життя само по собі схоже на один великий пригодницький фільм.Він народився в Києві, його дитинство прийшлось на роки Другої світової війни. Батько був репресований радянською владою, а сам Рашеєв, щоб побачити місця його заслання в молодості прожив майже півтора року в Сибіру.

Після повернення Рашеєв закінчив ВДІК, довгий час працював на київській кіностудії імені Олександра Довженка, воював з чисельними «сексотами», багато подорожував Європою в часи, коли це здавалося чимось неможливим для радянського громадянина.Він близько товаришував з болгарськими дисидентами, а як режисер зняв цілу низку культових стрічок, серед яких такі радянські хіти як «Бумбараш» та «Королі і капуста».

Його щемку джазову присвяту Києву та першому коханню – музичний фільм «Маленький шкільний оркестр» – спіткала зовсім інша доля. Одразу після виходу в 1968 році його заборонили та поклали на полицю на 42 роки. Вперше публіка побачила «Маленький шкільний оркестр» аж у 2010 році.

Все це лише маленька частина з того яскравого життя, про яке з такою легкістю Рашеєв згадує в своїх мемуарах «Внутрішній емігрант. Записки склеротика».

В Довженко-Центрі Микола Рашеєв презентує книгу спогадів особисто та розповість про її створення та неймовірні моменти свого життя та творчості.

Модератор зустрічі: кінознавець та режисер Станіслав Битюцький

Після презентації книги відбудеться показ останнього фільму Миколи Рашеєва – «Оберіг» (1990), який по праву може вважатися найкращим горором в історії українського кіно.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ