ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ THE GUARDIAN ПРЯМУЄ В УКРАЇНУ

2 жовтня в рамках «Школи образу і доказу»Київської бієнале 2015 «Київська школа» відбудеться презентація проекту «The Guardian прямує в Україну». Організатори всеукраїнського конкурсу для молодих документалістів – Британська Рада та Docudays UA – розкажуть про ідею проекту, умови участі, а також покажуть чотири фільми, які були створені іноземними режисерами спеціально для The Guardian.

Зустріч проходитиме в культурному кластері Довженко-Центр (8-ий поверх), за адресою Васильківська, 1. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Від минулого року один із найвідоміших англомовних ресурсів у світі The Guardian щотижня публікує на своїй онлайн-платформі короткометражний документальний фільм. Це унікальні історії про найактуальніші події у світі: від радикальних націоналістів у Польщі до абсурдиських екологічних ініціатив у США. Зараз The Guardian активно займається пошуком нових ідей та фільмів для свого слоту.

«Місія нашого документального проекту – знайти та показати якісні фільми про реальне життя в різних кутках світу. Ми хочемо, аби серед цих стрічок з’явилися історії про Україну. Для нас важливо, щоб вони мали автентичний характер, адже тільки ви самі можете розказати правду про свою країну. Крім того, це вдала можливість для молодих документалістів заявити про себе у міжнародній спільноті», – каже Чарлі Філліпс, головний редактор Guardian Docs.

У результаті всеукраїнського конкурсу шість документальних проектів будуть відібрані для пітчингу на Docudays UA-2016. Троє переможців отримають продюсерську підтримку та грошові призи для створення своїх фільмів. Найкращий фільм увійде до онлайн-збірки одного з найвідоміших англомовних видань у світі The Guardian.

Детальніше про проект «The Guardian прямує в Україну» розкажуть Анна Бубнова, керівник мистецьких програм Британської Ради в Україні, та Дар’я Бассель, програмний координатор Docudays UA.

Фільми демонструватимуться англійською мовою з українськими субтитрами.

«Школа образу і доказу» – це освітній проект для документалістів, дослідників медіа і медіа-активістів, та платформа для експериментів у сфері документального відео. Протягом двох місяців у рамках Школи проходять воркшопи за участі українських та міжнародних художників, теоретиків, режисерів та журналістів, котрі разом з учасниками школи працюватимуть над створенням документальних відеопроектів. «Школа образу і доказу» заснована на честь видатного режисера-документаліста Харуна Фарокі, який погодився вести проект перед своєю несподіваною смертю влітку 2014 року.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ