ПОКАЗ ОДНОГО ІЗ НАЙГОЛОВНІШИХ МАНІФЕСТІВ СВІТОВОГО КІНОАВАНГАРДУ – “ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ”

21 листопада, в рамках V. Фестивалю відеопоезії CYCLOP, відбудеться унікальний проект від Національного центру Олександра Довженка – кінопоказ відреставрованої кінострічки «Людина з кіноапаратом» (1929, Дзиґа Вертов; 68 хв.) в сучасному музичному супроводі. Саундтрек до фільму створив одеський Квартет Віталія Ткачука, що в своїх композиціях органічно поєднує фанк, етніку, класичний та сучасний джаз. V-trio виступав у рамках міжнародних концертів та фестивалів, зокрема Koktebel Jazz Festival.

Показові передуватиме лекція про фільм від співробітниці наукового відділу Національного центру Олександра Довженка Анни Онуфрієнко.

«Людина з кіноапаратом» — один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова, фільм знімався без сценарія. Він –маніфест Вертовської футуристичної концепції «кіноока», – є взірцем неймовірного монтажного експеримента, «кіносимфонії».

У цьому фільмі  Вертов реалізував багаторічні експерименти та теоретичні напрацювання у сфері операторського мистецтва та монтажу, перетворивши фільм на методологічний посібник з кінематографії для майбутніх поколінь режисерів. Камера талановитого оператора Михайла Кауфмана фіксує строкате життя українських мегаполісів — Одеси, Харкова та Києва доби непу.

У 2014 році Британським кіноінститутом (BFI) було проведене голосування за найвизначніший документальний фільм всіх часів. З більше 200 критиків і 100 фільммейкерів з усього світу, які взяли участь у складанні рейтингу, 110 назвали українську стрічку Дзиґи Вертова «Людина з кіноапаратом»(1929)  найкращим документальним фільмом всіх часів, вивівши її на першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу.

Саундтрек до фільму створив одеський Квартет Віталія Ткачука, що в своїх композиціях органічно поєднує фанк, етніку, класичний та сучасний джаз. V-trio виступав у рамках міжнародних концертів та фестивалів, зокрема Koktebel Jazz Festival.

«КОЛО ДЗИҐИ» – один з найвідоміших проектів Національного Центру Олександра Довженка, найбільшого державного архіву в Україні. Мета проекту – актуалізувати і ввести в сучасний культурний контекст кращі авангардні фільми 1920-30-х років, зняті на українських кіностудіях. У рамках проекту «КОЛО ДЗИҐИ» відреставровані німі кіношедеври демонструються в сучасному музичному супроводі – до їх озвучення залучаються відомі українські та іноземні ді-джеї, групи, які працюють у сфері World-music, електронної музики, експериментальні та джазові виконавці. Саундтреки до фільмів циклу створювали: група ДАХА БРАХА, Zapaska, 2Sleepy, Portmone, DJ Derbastler, FKP Trio, FUTUREthno, Гай Бартелл, Юрій Кузнєцов, Антон Байбаков, Юрій Михальчук, Арсеній Трохим, Енвер Ізмайлов, Мартін Пукалюк та ін. Покази проекту «КОЛО ДЗИҐИ» неодноразово ставали хед-лайнерами фестивалів, ключовими подіями в рамках багатьох культурних заходів.

Цикл «КОЛО ДЗИҐИ»  дає можливість по-новому подивитися на авангардні українські фільми, при цьому продовжує їхнє життя в сучасній відреставрованої формі.

———————

21 листопада, субота. Початок о 20:00

Вхід: 40 грн.

Київ, Кінотеатр «Кінопанорама», вул. Шота Руставелі, 19

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ