Показ фільму “Матусині синки” (1953) Федеріко Фелліні

У паралельній програмі виставки “Сторіччя. Фелліні у світі” показуємо фільм, що приніс славу генію італійського кінематографу.

«Матусині синки» – один з перших фільмів маестро, який приніс йому «Срібного лева» Венеціанського кінофестивалю (1953) і за який Фелліні номінували на премію «Оскар» за кращий сценарій.

Маленьке містечко на Адріатиці. Італія після жахів війни тільки-тільки починає піднімати голову, просто жити, насолоджуватися сонцем і морем, працювати, влаштовувати сімейне життя і веселитися. Але чому ж п’ятеро молодих жителів містечка відчувають дедалі більше незадоволення, все гостріше переживають нестерпність байдикування, все сильніше хочуть тікати звідси? Куди завгодно, тільки бігти.

Сюжет частково є автобіографічним і заснований на спогадах Фелліні про молоді роки в рідному Ріміні. Сценарій Фелліні написав в співавторстві з лауреатом літературної премії «Стрега», тричі номінантом на «Оскар», драматургом Енніо Флайано, який пізніше створить сценарії до «Солодкого життя» і «8 ½».

Музику написав культовий італійський композитор Ніно Рота, лауреат премій «Оскар», «Золотий глобус» і «Греммі».

Картина буде показана в відреставрованій версії та з українським дубляжем.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ