Показ фільму «Марк Ломбарді – мистецтво й змова»

У паралельній програмі виставкового проєкту play, rec, pause… відбудеться показ документального фільму «Марк Ломбарді – мистецтво й змова» (2011) Марейке Веґенер.

Сюжет фільму про загадкового художника-неокоцептуаліста Марка Ломбарді починається з сенсаційного епізоду. ФБР цікавиться ймовірним передбаченням з боку митця трагічних подій 11 вересня 2001 року. За рік до теракту художник здійснив суїцид у себе в майстерні, проте залишив в колекції Музею Вітні роботи, в яких йшлося про зв’язок Джорджа Буша-молодшого та Осами бен Ладена.

Такий фокус резонує з провокативним методом Ломбарді, проте дещо применшує його оригінальний художній стиль, що поставав на перетині графіки, критичного мистецтва, політичного активізму та журналістики розслідування. Митець, що називав себе «колекціонером даних», був відомий своїми детальними й вишуканими картинами-діаграмами, які розкривали корупційні та злочинні зв’язки політикуму, банкірів, нафтових магнатів США та країн Близького Сходу.

Стрічка Марейке Веґенер намагається зрозуміти мотивацію і метод Ломбарді. У звичній для фільму-портрету манері на екрані поєднуються рідкісні архівні кадри з художником, пильні споглядання його творів, а також — спогади колег-митців, зокрема куратора Роберта Гоббса, котрий займався фактчекінгом гіпотез Ломбарді. 

Однак несподіваним чином, попри калейдоскоп зважених та інтимних розповідей про Ломбарді, його герметичний метод, здається, так і не піддається повній розгадці в фільмі. Не менш несподівано — виявити ім’я Марка Ломбарді серед числа художників, що надихали, здавалося би, зовсім протилежного за стилем митця Олександра Гнилицького.

Фільм демонструватиметься англійською з українськими субтитрами

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ