Кадр з фільму Камінний хрест. Данило Ільченко в ролі Івана Дідуха

Показ фільму “Камінний хрест”

15 травня о 18.00 на СЦЕНІ 6 Довженко-Центру відбудеться показ фільму Леоніда Осики «Камінний хрест» (1968), що був створений на основі новел Василя Стефаника.

Вхід на подію безкоштовний, однак необхідна реєстрація! Зареєструватися

Завдяки своїй візуальній виразності, стрічка «Камінний хрест» стала однією з емблематичних робіт українського кіно 1960-х років.

За сюжетом фільму, напередодні від’їзду Івана Дідуха з Галичини в еміграцію, до нього в хату пробирається грабіжник. Іван ловить крадія і влаштовує тому нічний сусідський суд. До ранку Іван вибачає злодія, проте його сусіди все рівно вирішують покарати винуватця. Після цього Іван встановлює на горі камінний хрест і йде прощатися з сусідами.

Кадр з фільму “Камінний хрест” Данило Ільченко та Борислав Брондуков

Третій після Параджанова і Іллєнка титан українського «поетичного кіно» Леонід Осика разом з сценаристом-поетом Іваном Драчем в своєму другому повнометражному фільмі об’єднав одразу дві новели Василя Стефаника «Камінний хрест» та «Злодій».

Тим самим йому вдалося в одному творі поєднати і моральні погляди галицьких селян і їх тяжке соціальне становище, що змушувало їх масово покидати рідні землі.

Після перегляду фільму на глядачів чекатиме тематична дискусія за участі провідних експертів кіно, кінокритиків та режисерів, які розкриють секрети всіх основних художніх засобів фільму, а також роз’яснять загальну проблематику картини.

А саме, учасниками дискусії будуть:

  • Андрій Алфьоров – кінознавець, кінокритик та телеведучий;
  • Сергій Тримбач – український кінокритик, кінознавець та кіносценарист;
  • Ольга Брюховецька – теоретикиня візуальної культури, кандидатка філософських наук, старша викладачка кафедри культурології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, засновниця Могилянського кіноклубу.

Модератор – Станіслав Битюцький – кінознавець Довженко-Центру.

Показ «Камінного хреста» відбудеться за ініціативи за ініціативи Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти на честь 150-річчя Василя Стефаника.

Також запланована пряма трансляція заходу, що відбуватиметься на сторінках Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти у Facebook та Youtube.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ