ПОКАЗ ФІЛЬМУ “КОРДОН НА ЗАМКУ” (1988) ЗА УЧАСТІ РЕЖ. С. ЛИСЕНКА

4 грудня о 19:00, в рамках паралельної програми виставки “Геніальні диЛЛетанти”, відбудеться показ культового українського фільму «Кордон на замку» (1988) за участі режисера Сергія Лисенка.

Вхід вільний

«Кордон на замку» був показаний на десятках міжнародних фестивалів та отримав приз за кращий український короткометражний дебют на кінофестивалі «Молодість-89»; приз кінофестивалю «Mediawave-94» (Дьєр, Угорщина); приз міжнародного фестивалю кіно і відео в Тиргу-Муреш-94 (Румунія).

У фільмі зображено роки напередодні краху радянської системи та бунт проти неї. Його герой – молодий хлопець, який не може ужитися в радянському суспільстві, через що багато хто вважає його божевільним. Як наслідок, він вирішує незаконно перетнути кордон й нарешті втекти за рамки буденності, в останнє кинувши виклик остогидлій системі.

“Кордон на замку” – друга стрічка українського режисера Сергія Лисенка, яка звертається до андеграундної музичної сцени. Ось тільки якщо для своєї дебютної короткометражної роботи «Кінець канікул», де знялася легендарна група «Кіно», режисер обрав жанр музичного фільму, то цього разу він зафільмував сповнену драматизму історію бунту маленької людини.

Головну роль у стрічці зіграв Василь Гойденко – знакова постать українського андеграунду 80-х років та один з учасників гурту «Колезький асесор». Гойденко зіграв у стрічці фактичного самого себе, а музика «Колезького асесора» доволі символічно стала саунтдреком фільму, перетворивши його ще й на справжній документ своєї епохи.

КОРДОН НА ЗАМКУ

1988 рік, Кіностудія ім. О.П. Довженка, ТО «Дебют», 41 хв

Режисер: Сергій Лисенко

Сценарій: Сергій Лисенко

Оператор: Ігор Крупнов

Музика: Василь Гойденко

Ролі виконують: Василь Гойденко, Ірина Бєлова, Микола Бабенко, Давід Бабаєв, Олександр Пархоменко.

Локація: Довженко-Центр, Кінолекторій (5-й поверх).

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ