ПОКАЗ ФІЛЬМУ-ДОСЛІДЖЕННЯ “АТОМОГРАД. МОНТАЖ УТОПІЇ”

8 травня, о 12:00 в місті Славутич в рамках Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» відбудеться показ фільму «Атомоград. Монтаж утопії».

Атомоград – загальна назва міст-сателітів атомних електростанцій, а також ім’я одного з останніх радянських утопічних проектів. Розвиток атомної енергетики вдихнув нову силу в повоєнну радянську економіку. Поруч із атомними електростанціями зростали міста нового типу – атомогради, будівництво яких розпочалося в СРСР у 1950-х, а в Україні – у 1970-х роках.

На хвилі повернення СРСР до ленінського утопізму атомогради ставали місцем інтенсивного втілення втрачених утопічних ідеалів. Атомогради втілювали в собі панівні ідеологічні, містобудівні, екологічні й наукові амбіції. У 1970–80-х роках, коли радянська держава переживала соціальну й ідеологічну кризу, атомогради ставали заповідниками радянської утопії.

Монтажний фільм «Атомоград. Монтаж утопії» змонтовано з хронік будівництва і функціонування семи українських атомоградів – Прип’яті, Кузнєцовська, Енергодара, Нетішина, Южноукраїнська, Теплодара, Орбіти. Конвенційні та безтурботні зображення цих міст періоду 1970–1986 років, на перший погляд, є прикладом соцреалістичного репортажу. Монтуючи їх в новий спосіб та досліджуючи історію виникнення атомних міст, фільм робить спробу виявити утопічну й ідеологічну складові образу атомограду.

Це фільм про подолання суперечностей пізнього Радянського Союзу в утопічному кінообразі атомограда.

АТОМОГРАД. МОНТАЖ УТОПІЇ / ATOMOPOLIS. ASSEMBLING UTOPIA

2016, Україна, 45 хв.

Автори: Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк

Музика: Nisantashi Primary School

Наратор: Юрій Макаров

Фільм створено в рамках колаборації Національного центру Олександра Довженка та фестивалю кіно й урбаністики «86».

Подія на сайті фестивалю: http://www.86.org.ua/nuclear-city/

Подія на сайті Центру Довженка:

https://www.facebook.com/events/617725931714066/

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ