ПОКАЗ ФІЛЬМУ АЛЬФРЕДА ХІЧКОКА “ШАНТАЖ”(1929)

Показ фільму Альфреда Хічкока “Шантаж”(1929) у живому супроводі Kyiv Fantastic Orchestra та зустріч із автором саундтреку композитором Нілом Брендом

21 лютого у Довженко-Центрі відбудеться показ німого фільму Альфреда Хічкока “Шантаж” (1929), саундтрек до якого особисто представить зірковий британський композитор Ніл Бренд. Музичний супровід наживо виконає Kyiv Fantastic Orchestra – Державний естрадно-симфонічний оркестр України в складі 30 музикантів  під орудою дириґентки Наталії Стець. Після перегляду глядачі зможуть поспілкуватися з Нілом про його роботу над стрічкою.

Подія відбудеться в рамках освітньої програми для кінокомпозиторів ENVISION SOUND, організованої Національним центром Олександра Довженка та Британською Радою в Україні.

Мова події – англійська з послідовним перекладом українською.

“Шантаж” (1929 рік, Великобританія) реж. Альфред Хічкок

Німий фільм Хічкока «Шантаж» – один із найвідоміших британських німих фільмів. Знятий у 1929-му, він планувався як німий і водночас частково звуковий: з музикою і деякими сценами з діалогами. З визначною майстерністю Хічкок тоді зумів створити як прекрасно зроблену німу, так і новаторську звукову версії.

Як казав сам Хічкок, «Німі фільми – це найчистіша форма кіно», і справді німий «Шантаж» містить більше кадрів, більше руху камери, а плавний монтаж передає історію з більш відчутною стилістикою. Кожна сцена вагома, і кожен кадр або підсилює атмосферу, або просуває далі сюжет. «Шантаж» демонструє багато елементів стилю й тем, за які Хічкок пізніше прославився, особливо дослідження чоловічої сексуальної агресії та жіночої вразливості.

Для показу використовуватиметься оцифрована німа версія фільму, яка після реставрації силами Національного архіву Британського кіноінституту має надзвичайно чітке зображення, що зберегло суть, текстуру й красу оригінального знятого матеріалу.

Композитор Ніл Бренд

Ніл Бренд акомпанує німим фільмам понад 30 років на регулярній основі в Лондоні у кінотеатрі Британського кінонституту, а також у різних куточках Великої Британії та на кінофестивалях по всьому світу. Актор за освітою, він прославився як виконавець і композитор музики до понад 40 телевізійних документальних фільмів, багатьох радіодрам, німих стрічок «Життєвий шлях Девіда Ллойда Джорджа», «Пікаділлі», «Німа Британія». У 2011-му написав музику до відреставрованого фільму «Підземка» Ентоні Есквіта (1928), котру зіграв на прем’єрі в лондонському Барбікані Симфонічний оркестр BBC – так само, як і його музику до «Шантажу».

Бренд пише музику також і для театру, провів тур із власним моноспектаклем «Німий піаніст заговорив», написав два відзначені численними нагородами мюзикли й багато радіоп’єс, серед яких номінована на радіопремію SONY вистава «Стен» (2005), з якої він потому створив уславлену телеадаптацію для BBC4.

Ніл – відомий диктор, що аналізує музичні супроводи у програмі «Film Programme» на Radio 4, позаштатний професор у Королівському музичному коледжі, двічі подорожував національним туром із Полом Мертоном із постановкою «Мовчазні клоуни» і вважається одним із найкращих імпровізаторів музичного супроводу до кіно у світі. http://neilbrand.com/

Музичний супровід фільму: Kyiv Fantastic Orchestra / Державний естрадно-симфонічний оркестр України.

Дириґентка – Наталія Стець, художній керівник – Любов Морозова.

Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України заснований у 1979 році як перший і єдиний професійний колектив України, що від самого початку демонструє стильове розмаїття репертуару – класика, якісна популярна музика, джаз, мюзикл. З 2017 року оркестр має сценічну назву «Kyiv Fantastic Orchestra». Сьогодні це відомий в Україні та поза її межами колектив з довгою історією зіркових виступів – оркестр неодноразово гастролював Нідерландами, Італією, Швейцарією, Іспанією, Німеччиною, Південною Кореєю, Францією, Польщею та Україною; співпрацював з видатними диригентами та світовими зірками (Тарас Криса, Мішель Легран, Хосе Каррерас, Дмитро Хворостовський, Монсеррат Кабальє, Сумі Йо, Алессандро Саффіна, Андрій Бондаренко тощо).

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ