OLDSCHOOL.DOC: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ ПРО КУЛЬТОВИХ РЕЖИСЕРІВ

З 24 жовтня в рамках кіноклубу Довженко-Центру OLDSCHOOL розпочнеться спеціальний цикл показів, курований кінооператоркою та продюсеркою Світланою Зінов’євою — OLDSCHOOL.doc.Документальні фільми про культових режисерів.

До програми циклу увішли документальні фільми, присвячені видатним кінематографістам: Жану-Люку Годару, Мануелю де Олівейрі, Ніколасу Рейю, а також серія портретів українських документалістів.

“Це цикл, в якому автори намагаються вивчати і обговорювати кіно і способи створення фільмів в ситуації, коли кінорежисер знімається, а не знімає. Фотоальбом істот, які зазвичай мешкають по інший бік камери. Як знімати кінорежисера? Чи доречно зробити портрет по-своєму? Або це ризиковано? Запрошуємо вас до цього свого роду майстеркласу,” – Світлана Зінов’єва

Фільмом-відкриттям цієї програми стане нарис про життя легендарного Жан-Люка Ґодара – “Фрагменти бесід з Жан-Люком Годаром”, реж. Ален Флейшер.

24 жовтня.

Фрагменти розмов з Жан-Люком Годаром (Morceaux de conversations avec JeanLuc Godard)

Франція, 2007, 118 хв.

Режисер: Ален Флейшер

31 жовтня.

Кіно, Мануель де Олівейра та я (The Cinema, Manoel de Oliveira and Me)

Португалія, 2016, 81 хв

Режисер: Жоао Ботельо

7 листопада

Блискавка над водою (Lightning Over Water)

Німеччина, США, 1980, 116 хв.

Режисер: Вім Вендерс

14 листопада

3 короткометражні стрічки Олександра Балагури з програми Невідоме кіно: про режисерів Володимира Костенка, Рафаїла Нахмановича, Анатолія Сириха

1997, 40хв.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ФІЛЬМИ:

«Фрагменти розмов з Жан-Люком Ґодаром» (Morceaux de conversations avec JeanLuc Godard)

Франція, 2007, 118 хв.

Режисер: Ален Флейшер

Документальний фільм, що складається з серії інтерв’ю з культовим режисером Жан-Люком  Ґодаром. Ці розмови висвітлюють думки  Ґодара з приводу історії, кіно, суспільства й утопії у будь-яких її проявах. Разом із тим стрічка показує майстра за роботою та поступово формує на екрані образ одного з найважливіших митців ХХ століття.

Режисер Ален Флейшер був особисто запрошений Ґодаром і отримав змогу фільмувати його протягом 18 місяців, коли відбувалася підготовка до виставки Voyage (s) en Utopie (2006) у паризькому Центрі Помпіду. Так Флейшер був присутній на зустрічах Ґодара з запрошеними колегами, знімав у його студії та вдома, помічаючи, як остаточно руйнується грань між життям та створенням кіно.

Ален Флейшер – відомий французький фотохудожник, режисер, есеїст та викладач. Навчався у Сорбонні та Вищій школі соціальних наук. У 1997 заснував у Туркуені Національну студію сучасного мистецтва. Його фільми були показані на десятках світових кінофестивалів.

Кіно, Мануель де Олівейра та я (The Cinema, Manoel de Oliveira and Me)

Португалія, 2016, 81 хв

Режисер: Жоао Ботельо

Стара фотографія 36-річної давнини. Його рука лежить на моєму плечі. Благословенний, безцінний дар. За цим слідує історія понад чотирьох десятиліть дружби, захоплення і учнівства. Це подорож у світ фільмів Олівейри, його методу, манери зйомки і надзвичайних кінематографічних відкриттів.

“Він жив понад століття, протягом століття кіно, кіно в цілому. Повороти його долі і мої власні успіхи і поразки. Для нього і для мене зараз документальне і художнє кіно йде пліч-о-пліч; це все про кіно. Тому у мене з’явилася нахабність знімати чудову історію, яку Мануель любив, але ніколи не зняв – те, що він залишив за (кадром), начебто його рука і очі були близькі до Бога або до богів, і він керував мною, так що навіть зараз він може продовжувати знімати через мене”

Блискавка над водою (Lightning Over Water)

Німеччина, США, Швеція 1980, 116 хв.

Режисер: Вім Вендерс, Ніколас Рей

Жанр: Драма, документальний

У ролях: Джеррі Беммен, Роні Блейклі, П’єр Коттрелл, Стефан Чапскі, Мітч Дубін, Том Фаррелл, Беккі Джонстон, Том Кауфман, Pat Kirck, Едвард Лахман

Балансуючи на межі вигадки і реальності, залученості і холодного байдужості, Вендерс створює фільм про останні дні свого близького друга, знаменитого американського актора і режисера Ніколаса Рея, і про те, як Рей створює разом з Вендерсом цей самий фільм.

Цей фільм увічнив ім’я режисера Ніколаса Рея. Унікальний досвід в кіноіндустрії: режисер помирає і знімає своє поступове згасання. Знімальний процес, монтаж проводить колега Рея – Вім Вендерс. Оповідання ведеться від першої особи. Кіно вбиває, і воно ж робить ім’я автора легендою. Цей кінопроект став безпрецедентним в історії кіно.

Кіноклуб Довженко-Центру – регулярні серії тематичних кінопоказів, курованих відомими українськими кінознавцями щосереди. Кіноклуб провадить ретроспективи ігрових – OLDSCHOOL та неігрових  – OLDSCHOOL.doc фільмів, а також авторської програми сучасного світового кіно  – “Клуб кінокоханців”.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ