ОДЕСЬКІ НЕЗАЛЕЖНІ: ВІЛЬНЕ КІНО 1990-Х

ПІД ЧАС 11-ГО ОДЕСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ, ЯКИЙ ВІДБУДЕТЬСЯ З 25 ВЕРЕСНЯ ДО 3 ЖОВТНЯ, ВЖЕ ВП’ЯТЕ ПРОЙДЕ НАЦІОНАЛЬНА РЕТРОСПЕКТИВА ВІД ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ “ОДЕСЬКІ НЕЗАЛЕЖНІ: ВІЛЬНЕ КІНО 1990-Х”.

Покази програми відбудуться офлайн на “Сцені 6” у Довженко-Центрі у Києві з 26 вересня до 7 жовтня.

Ретроспектива об’єднує низку здебільшого дебютних фільмів одеських незалежних режисерів, які в роки соціальної турбулентності та екзистенційної непевності початку 1990-х створювали постперебудовне авторське кіно, перейняте ідеєю пошуку нових естетичних форм, етичних та світоглядних орієнтирів.

Тісно співпрацюючи один з одним та з представниками одеського неформального мистецтва 1990-х – Михайлом Ревою, Борисом Херсонським, Юрієм Кузнецовим, – наснажені прикладом Кіри Муратової, режисери Михайло Кац, Сергій Рахманін, Ігор Мінаєв, Юрій Садомський, Юрій Белянський, так і залишились в її тіні, хоч і вдавались до сміливих кіноекспериментів на межі абсурдизму, утопії, відеоарту та нової релігійності. 

Через крах централізованої системи кінопрокату, фільми одеських незалежних так і не потрапили на широкі екрани, а їхні автори за рідкісним виключенням залишились режисерами одного фільму. Таким чином для низки фільмів програми покази в рамках ретроспективи стануть кінотеатральними прем’єрами. 

Попри різність підходів та художніх рішень її представників школа одеських незалежних в унікальний спосіб віддзеркалила контроверсії перехідного часу від перебудови до незалежності, що характеризувався активним процесом пошуку нової ідентичності – індивідуальної, художньої та культурної.

Поставши осторонь магістральних ліній розвитку тодішнього російського та українського кіно, одеська альтернатива в химерний спосіб поєднала екзистенційний ескапізм з безмежною творчою свободою. Ретроспектива “Одеські незалежні: вільне кіно 1990-х” – перша спроба концептуалізації одеського авторського кіно початку 1990-х.

Розклад показів з гостьовими представленням:

26 вересня, субота, 19:00 — «Кульгаві ввійдуть першими» (1993, реж. Михайло Кац), фільм і програму представить куратор Іван Козленко

1 жовтня, четвер, 19:00 — «Людина К» (1992, реж. Сергій Рахманін), фільм представлять режисер Сергій Рахманін та продюсерка Надії Безсокирної

2 жовтня, п’ятниця, 19:00 — «Пустеля» (1991, реж. Михайло Кац), за участі Сергія Рахманіна і Надії Безсокирної

6 жовтня, вівторок, 19:00 — «Лавка “Рубінчік”…» (1992, реж. Юрій Садомський)

7 жовтня, середа, 19:00 — «Дорога в парадиз» (1991, реж. Юрій Белянський)

Синопсиси до фільмів за посиланням 

Усі покази відбуватимуться на Сцені 6 Довженко-Центру (м. Голосіївська, вул. Васильківська, 1)

Вартість квитка:

50 гривень – повна

25 гривень – пільговий

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ