Кадр з фільму Співає Іванофранківськтеплокомунерго

Нова генерація: Спецпоказ “Співає ІФТКЕ” / Кінолекторій

2-й сезон Нової генерації: програми спецпоказів сучасного українського кіно буде документальним!

Розпочинаємо його блокбастером “Співає Іванофранківськтеплокомуненерго” (2019) Надії Парфан. 

У Новій генерації ми дивимося фільми, що ввійшли до списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. “Співає ІФТКЕ” посіло у рейтингу 75-80 місце.

Дебютний повнометражний документальний фільм Надії Парфан побудований на доволі особистому матеріалі. 

Саме дідусь Парфан заснував Івано-Франківськтеплокомуненерго, а мати працювала на ньому на момент зйомки. Все це дозволило режисерці отримати повний доступ, довіру працівників та створити теплу атмосфера на екрані. 

У стрічці Парфан одночасно розповідає про функціонування невеличкої громади людей та показує те, що часто залишається непоміченим для жителів будь-якого міста – діяльність комунальників, їх щоденну кропітку працю та спроби будь-якими засобами впоратися з міськими теплосистемами, які підлягають капітальному ремонту ще з далеких радянських часів. 

Міжнародна прем’єра “Співає ІФТКЕ” відбулася на одному з найпрестижніших фестивалів документального кіно, що проходить у швейцарському місті Ньйон. Українська – на Одеському кінофестивалі в 2019 році. 

Того ж року стрічка отримала нагороду «Кіноколо» від Спілки кінокритиків України як найкращий документальний фільм. А згодом була номінована відразу в чотирьох номінаціях кінопремії «Золота Дзиґа».

Показу фільму передуватиме слово кінознавця(иці) Довженко-Центру, а також представлення режисерки Надії Парфан та оператора Дмитра Бурка. Після показу на вас чекає обговорення фільму. 

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ