Земля блакитна наче апельсин

Нова генерація: Показ фільму «Земля блакитна ніби апельсин» / Кінолекторій

У програмі спецпоказів Нова генерація дивимося документальну стрічку «Земля блакитна ніби апельсин» (2020) Ірини Цілик. Фільм посів 34 місце в списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Земля блакитна ніби апельсин» – один з найуспішніших українських документальних фільмів останнього часу. Його прем’єра відбулася на престижному американському кінофестивалі в Санденсі, де стрічка отримала приз за найкращу режисуру в категорії світової документалістики та схвальні відгуки від критиків та глядачів. Згодом вона об’їздила десятки престижних фестивалів, а в Україні отримала відразу дві нагороди на головному національному фестивалі документального кіно Docudays.

«Земля блакитна ніби апельсин» розповідає про сім’ю з Донбасу, яка живе на території, де вже шостий рік тривають воєнні дії. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Недалеко від їх домівки постійно лунають постріли, а війна здається ось дістанеться й до них. Проте, не дивлячись на страшні умови, родина не втрачає віри. Всі труднощі вони намагаються долати з посмішкою, а від страху рятуються завдяки своїм головним захопленням – грі на музичних інструментах та зйомками кіно про самих себе.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ