Нова генерація: “Додому”

Довженко-Центр розпочинає програму “Нова генерація. Спецпокази сучасного українського кіно”. В основі програми будуть стрічки 2000-2010 років з рейтингу 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Другим фільмом програми спецпоказів “Нова генерація” став фільм “Додому” (2019) Нарімана Алієва, що посів 59-60 позицію в списку 100 найкращих фільмів.

Старший син Мустафи загинув у війні на сході України. Мустафа за хабар викупає в лікарів тіло загиблого та витягує з мирної студентської квартири його молодшого брата, щоб разом поїхати до Криму. Назіма він поховає згідно з релігійною традицією, а Аліму поставить ультиматум: прийшов час повертатися на рідну землю, якою б вона зараз не була.

Прем’єра “Додому”, повнометражного режисерського дебюту Нарімана Алієва, відбулася на 72-му Каннському кінофестивалі в конкурсній програмі “Особливий погляд”.

Фільм мав фестивальний успіх, здобув “Золотого Дюка” 10-го Одеського міжнародного кінофестиваля, отримав гран-прі в Бухаресті. Наріман Алієв отримав приз у номінації Найкращий режисер, а Ахтем Сейтаблаєв Найкращого актора Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

У 2019 році Український оскарівський комітет обрав “Додому” претендентом від України на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою.

ВАРТІСТЬ КВИТКІВ

100 грн – повний

50 грн – пільговий (для студентів, пенсіонерів)

1 грн – благодійний (для людей з інвалідністю 1 та 2 групи, учасникам бойових дій)

БРОНЬ КВИТКІВ

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ