НЕЗАЛЕЖНИЙ ПОГЛЯД

Національний центр Олександра Довженка та Культурний центр “Кінотеатр Київ” представляють проект, приурочений до Дня Незалежності України.

22.08 «Богдан Хмельницький», І.Савченко, 1941 р.

Історико-патріотична стрічка, в центрі якої перші етапи повстання Богдана Хмельницького, в тому числі битва при Жовтих Водах і взяття Корсуні в 1648 році.

В основу сценарію фільму була покладена однойменна драма Олександра Корнійчука 1938 року народження, яка до цього ставилася в театрах СРСР (у тому числі в Малому театрі) і за яку в 1941 р. автор був удостоєний Сталінської премії першого ступеня.

Фільм вийшов на екрани в березні 1941 року.

23.08 «Камінний хрест», Л.Осика, 1968 р.

За мотивами новел Василя Стефаника “Камінний хрест” та “Злодій”.

Галицький селянин Іван Дідух після марних спроб вибратися із злиднів вирішує поїхати з дітьми в Канаду і там спробувати віднайти щастя. Напередодні від’їзду в хату до нього пробирається злодій. Для його покарання Дідух запрошує гостей. В останню мить він прощає грабіжника, але сусіди вбивають його. Ранком у пам’ять про себе Іван встановлює на пагорбі давно припасений камінний хрест.

24.08 «Захар Беркут», Л.Осика, 1971 р.

Фільм оповідає про мужню боротьбу карпатських горців-русинів, очолюваних Захаром Беркутом, – головою племені мисливців, воїнів та хліборобів, проти татаро-монгольської навали на Київську Русь у XIII столітті. Про непереможний дух народу, прагнення відстояти свою свободу.

25.08 «Білий птах з чорною ознакою», Ю.Іллєнко, 1971 р.

У своїй третій режисерській роботі Юрій Іллєнко досліджує трагедію бідної української родини Дзвонарів, яка живе у Карпатах неподалік від румунського кордону у важкі часи війни та терору (1937–1947). Четверо братів грають у сільському ансамблі, проте боротьба між українцями-націоналістами, прибічниками нацистів та прибічниками радянської влади забирає одного учасника гурту за іншим: Петро приєднується до Червоної армії, Орест – до УПА, а Богдан лишається вдома. Однак долі братів переплітаються і в коханні, і в боротьбі.

26.08 «Тарас Шевченко», І.Савченко, 1951 р.

Історико-біографічний фільм режисера Ігоря Савченка про життя великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка.

Син кріпосного селянина, він блискуче закінчив Академію мистецтв і ще в юності завоював славу волелюбними віршами. Але його чекали важкі випробування …

27.08 «З нудьги», А.Войтецький, 1967 р.

За однойменним оповіданням М.Горького.

Про байдужість, жорстокість поглинутих пучиною міщанства мешканців маленької залізничної станції, що загубилася у глухому степу. Самотня кухарка Арина покохала обхідника залізничних колій Гомозова. Але це несподіване щастя закінчується для жінки трагедією, бо місцеві жителі, у яких від нудьги та лінощів притупилися всі людські почуття, починають насміхатися з неї, та ще й Гомозов приєднується до них. У відчаї Арина накладає на себе руки.

28.08 «Хліб і сіль», Г.Кохан, м.Макаренко, 1971 р.

За мотивами однойменного роману Михайла Стельмаха.

1905 рік. Тяжко живуть селяни-бідняки у Прикарпатті. Багато хто від’їжджає до Сибіру в пошуках кращої долі, інші планують боротися за свої права на землю.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ