Земля блакитна наче апельсин

Незалежні. “Земля блакитна, ніби апельсин” на ОМКФ

Україна, Литва / 2020, 74’

Режисер: Ірина Цілик

У «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають уже шостий рік, живе багатодітна сім’я. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в досить сюрреалістичних умовах.

Нагороди: “Найкраща режисура документального фільму” міжнародної секції Фестивалю незалежного кіно Sundance (2020); Головні призи конкурсів Docu/Світ та Docu/Україна Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2020);

Продюсер: Анна Капустіна, Ґєдре Жицкіте

Оператор: В’ячеслав Цвєтков

Режисер: Ірина Цілик

Біографія: Ірина Цілик – українська кінорежисерка і письменниця, народилася 1982 року в Києві. Зняла короткометражні ігрові кінофільми “Вдосвіта”, “Помин”, “Дім”, а також дві документальні роботи для кіноальманаху “Невидимий батальйон” про жінок на війні. “Земля блакитна, ніби апельсин” – дебютна повнометражна документальна стрічка режисерки. Також Ірина є авторкою восьми книжок, виданих в Україні (поезія, проза, дитячі видання). Нині завершує роботу над повнометражним ігровим дебютом.

Фільмографія: Вдосвіта (2008), Помин (2012), Дім (2016), Невидимий батальйон (2017), Земля блакитна, ніби апельсин (2019)

Виробник: Albatros Communicos, Moonmakers

Правовласник: Артхаус Трафік

Сейлз агент: CAT&Docs

Ретроспектива НЕЗАЛЕЖНІ

Довженко-Центр представить на Одеському міжнародному кінофестивалі ретроспективну програму «Н​​а 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі, що проходитиме з 14 до 21 серпня в Одесі, Довженко-Центр представить ретроспективну програму «Незалежні», в яку увійшли знакові українські фільми, створені за 30 років незалежності. 

У програму ввійшли сім повнометражних стрічок зі списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) Ірини Цілик

«Кисневий голод» (1991) Андрія Дончика

«Настроювач» (2004) Кіри Муратової

«Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицього

«Приятель небіжчика» (1997) В’ячеслава Криштофовича

«Шамара» (1994) Наталії Андрейченко

«Щастя моє» (2010) Сергія Лозниці

Окремим блоком будуть представлені короткометражні фільми.

Спеціально до фестивалю кінолабораторією Довженко-Центру вперше було відскановано більшість фільмів програми. Тож глядачі ретроспективи також матимуть змогу насолодитися високою якістю зображення стрічок ретроспективи.

Фільми ретроспективної програми «Незалежні» у фестивальному центрі «Родіна» представлять кінознавець Станіслав Битюцький та керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк .

Покази розпочнуться уже в неділю, із розкладом ви можете ознайомитися на сайтах Довженко-Центру та ОМКФ (лінки будуть у коментарях).

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ