Незалежні. “Приятель небіжчика” на ОМКФ

Україна, Франція / 1997, 110’

Режисер: В’ячеслав Криштофович

Епоха “дикого капіталізму” щосили набирала обертів, коли Анатолія кинула дружина. Анатолій – інтелектуал, який не має необхідних якостей для життя у нових “капіталістичних джунглях”. Спершу він береться за якісь дивні роботи, та зрештою більше не хоче боротися, і вирішує покінчити життя самогубством, але робить це досить оригінально: він замовляє своє вбивство через пошту, надсилає свою фотографію і невелику суму – “за послуги…”

Нагороди: Спеціальний приз і диплом на Мінському МКФ “Лістапад”, Білорусь (1997); “Найкращий режисер” на кінофестивалі “Кінотавр” у Сочі, Росія (1998).

Приятель небіжчика
Приятель небіжчика
Приятель небіжчика

Продюсер: Микола Мащенко, Жакі Уакнін, П’єр Ріваль

Сценарист: Андрій Курков

Оператор: Вілен Калюта

Композитор: Володимир Гронський

Актори: Олександр Лазарєв, Анжеліка Неволіна, Олена Корікова, Тетяна Кривицька, Євген Пашин

Режисер: В’ячеслав Криштофович

Біографія: В’ячеслав Криштофович – український режисер, член правління Національної спілки кінематографістів України. Фільмографія режисера налічує понад два десятки стрічок. Фільми “Ребро Адама” та “Приятель небіжчика” брали участь у секції Каннського кінофестивалю “Двотижневик режисерів”. У 2018 році Криштофович отримав почесну відзнаку “Золота дзиґа” за внесок у розвиток українського кіно.

Фільмографія: Самотня жінка бажає познайомитися… (1986), Ребро Адама (1990), Приятель небіжчика (1997), Я тебе люблю (2003), Про нього (2013), Передчуття (2019)

Виробник: Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка.

НЕЗАЛЕЖНІ. Ретроспектива Довженко-Центру на ОМКФ

Довженко-Центр представить на Одеському міжнародному кінофестивалі ретроспективну програму «Н​​а 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі, що проходитиме з 14 до 21 серпня в Одесі, Довженко-Центр представить ретроспективну програму «Незалежні», в яку увійшли знакові українські фільми, створені за 30 років незалежності. 

У програму ввійшли сім повнометражних стрічок зі списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) Ірини Цілик

«Кисневий голод» (1991) Андрія Дончика

«Настроювач» (2004) Кіри Муратової

«Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицього

«Приятель небіжчика» (1997) В’ячеслава Криштофовича

«Шамара» (1994) Наталії Андрейченко

«Щастя моє» (2010) Сергія Лозниці

Окремим блоком будуть представлені короткометражні фільми.

Спеціально до фестивалю кінолабораторією Довженко-Центру вперше було відскановано більшість фільмів програми. Тож глядачі ретроспективи також матимуть змогу насолодитися високою якістю зображення стрічок ретроспективи.

Фільми ретроспективної програми «Незалежні» у фестивальному центрі «Родіна» представлять кінознавець Станіслав Битюцький та керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк .

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ