Кадр з фільму Настроювач

Незалежні. “Настроювач” на ОМКФ

Україна, Росія / 2004, 154’

Режисер: Кіра Муратова

Настроювач роялів Андрій – водночас найщасливіша і найнещасніша людина в світі. Він пристрасно закоханий у найпрекраснішу жінку Ліну, яка відповідає йому взаємністю. Але Андрій бідний, тоді як Ліна звикла жити в достатку та розкоші. Кохання до блондинки змушує Андрія переступити фатальну межу: він готовий зрадити, вкрасти і навіть убити.

Нагороди: Російська національна кінопремія “Ніка” – Найкраща режисура, Найкраща жіноча роль, Найкраща жіноча роль другого плану (2005); Премія “Золота Лілія” кінофестивалю goEast (2005)

Настроювач
Настроювач
Настроювач

Продюсер: Сєрґєй Чліянц

Сценарист: Сєрґєй Чєтвєртков, Євген Голубенко, Кіра Муратова

Оператор: Геннадій Карюк

Композитор: Валентин Сильвестров

Актори: Георгій Делієв, Алла Дємідова, Рєната Літвінова, Ніна Русланова, Сєрґєй Бєхтєрєв, Наталія Бузько, Жан Даніель

Режисер: Кіра Муратова

Біографія: Кіра Муратова – українська кінорежисерка, сценаристка та акторка. Народилася у 1934 р. в Сороках (Молдова), закінчила режисерський факультет ВДІКа у 1959 році. У своїх роботах досліджувала сучасні етичні дилеми та персонажів із неоднозначними особистостями. Мистецька кар’єра Муратової пов’язана здебільшого з Одесою, де вона співпрацювала з місцевими кіностудіями та акторами.

Фільмографія: Короткие встречи (1967), Долгие проводы (1971), Астенический синдром (1989), Чувствительный милиционер (1992), Три истории (1987), Чеховские мотивы (2002), Мелодия для шарманки (2009), Вечное возвращение (2012)

Виробник: Пигмалион Продакшн, Одеська кіностудія

Правовласник: Одеська кіностудія

НЕЗАЛЕЖНІ. Ретроспектива Довженко-Центру на ОМКФ

Довженко-Центр представить на Одеському міжнародному кінофестивалі ретроспективну програму «Н​​а 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі, що проходитиме з 14 до 21 серпня в Одесі, Довженко-Центр представить ретроспективну програму «Незалежні», в яку увійшли знакові українські фільми, створені за 30 років незалежності. 

У програму ввійшли сім повнометражних стрічок зі списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

«Земля блакитна, ніби апельсин» (2020) Ірини Цілик

«Кисневий голод» (1991) Андрія Дончика

«Настроювач» (2004) Кіри Муратової

«Плем’я» (2014) Мирослава Слабошпицього

«Приятель небіжчика» (1997) В’ячеслава Криштофовича

«Шамара» (1994) Наталії Андрейченко

«Щастя моє» (2010) Сергія Лозниці

Окремим блоком будуть представлені короткометражні фільми.

Спеціально до фестивалю кінолабораторією Довженко-Центру вперше було відскановано більшість фільмів програми. Тож глядачі ретроспективи також матимуть змогу насолодитися високою якістю зображення стрічок ретроспективи.

Фільми ретроспективної програми «Незалежні» у фестивальному центрі «Родіна» представлять кінознавець Станіслав Битюцький та керівник кіноархіву Довженко-Центру Олександр Телюк .

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ