НІМІ НОЧІ 2012

В рамках третього фестивалю «Німі ночі» в Одесі 15-17 червня 2012 року буде представлено 5 класичних німих фільмів світового кінематографа в живому музичному супроводі музикантів із України, Великої Британії, Італії, Польщі та Німеччини.

Третій фестиваль продовжить започатковану торік традицію демонстрації відреставрованих німих фільмів.

 Спеціальний кіноперформанс на фестивалі представив відомий британський музичний гурт Bronnt Industries Kapital, що озвучив шедевр радянського кіноавангарду фільм ТУРКСИБ (1929). 15 та 16 червня відбулися світові репрем’єри відреставрованих версій – свого часу заборонених українських стрічок МIРАБО (1929) та ШКУРНИК (1929) – в супроводі німецьких (Durban Poison) та польських (Marcin Pukaluk) музикантів. Експериментальну мелодраму САМОТНI (1928), вперше демонстровану в Україні, представив італійський проект Ziz.

Родзинка програми 2012 року – неперевершений шедевр найбільшої зірки російського дореволюційного кінематографа Івана Мозжухіна ПАЛЮЧЕ ВОГНИЩЕ (1922), в якому він виступив і як режисер, і як виконавець головної ролі. Фільм озвучив корифей українського джазу, мультиінструменталіст-імпровізатор Юрій Кузнєцов.

Фестивальні сети носять імена видатних акторів німого кіно Наталі Лисенко (1884 — 1969), Барбари Кент (1906—2011) та Івана Садовського (1876—1948).

Крім основної програми в 2012 році розширено запроважену торік паралельну програму сучасного європейського експериментального кіно та відео-арту, складену голландською кураторкою Ханною Боон.

 Закриттям фестивалю стане концерт співачки та акторки Мар’яни Садовської з програмою відновленого міського фольклору Odessa Underground, до якої увійшли пісні Аркадія Сєвєрного, Олександра Вертинського, Діни Верні, Гарріс Еміллі та Реже Шереша.

 Покази традиційно відбудуться простонеба на причалі яхт-клубу одеського Морвокзала.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ