НІЧНИЙ ВІЗНИК В ІЗОЛЯЦІЇ

9 лютого о 13:00 Довженко-Центр спільно з фондом Ізоляція. Платформа культурних ініціатив проведуть перший показ української німої кінокласики в Донецьку. Глядачі побачать відреставровану версію фільму «Нічний візник» з новим музичним супроводом. 

«Нічний візник», 1929 р., Україна, режисер Георгій Тасін

У ролях: Амвросій Бучма, Юрій Шумський, Марія Дюсіметьєр

«Нічний візник» Георгія Тасіна – перший фільм в українському кінематографі, де на зміну схематичним і абстрактним «революційним» типажам приходить яскраво виражена особистість. Трагедія «маленької людини», яка воліє залишатися політично незаангажованою у вирі революційних подій, але мимоволі втягується в трагічні обставини і змушена здійснити рішучий вчинок, вразила не тільки українського глядача, але й досвідчених європейців.

Роль одеського нічного візника, який втрачає дочку через власне нехлюйство, виконав Амвросій Бучма – один з найкращих українських акторів першої половини XX століття. Вона стала чи не першою в українському кіно вдалою спробою розкриття психологічно глибокого характеру на самому драматичному рівні і ознаменувала поворот українського кіно в бік психологізму.

Музичний супровід фільму забезпечить композитор і піантіст Арсеній Трофім (Росія), що працює на стику класичної, експериментальної та електронної музики. Трофім – автор Deus Ex Machine і «Сучасного Таперського кінозалу», єдиного російського проекту, що об’єднує німе кіно та живу музику в єдиний культурний пласт.

Після показу відбудеться дискусія зі Станіславом Силантьєвим, науковим співробітником Національного центру Олександра Довженка.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ