Мистецький Арсенал: Музика футуризму

Мистецький арсенал у партнерстві з Довженко-Центром запрошує на презентацію фільмів українського режисера Євгена Деслава (1899–1966) «Марш машин» (1927) та «Електричні ночі» (1928) з електроакустичним супроводом Алли Загайкевич. Подія відбудеться в рамках виставки ФУТУРОМАРЕННЯ.

Євген Деслав створював фільми авангардного спрямування, у яких використовував засоби динамічного монтажу кадрів. Це нагадувало рух своєрідних супрематичних зображень. Мистецька реконструкція історичного футуристичного звучання шумового інструменту rumorharmonium італійського футуриста, автора маніфесту «Мистецтво шумів» (1913 р.) Луїджі Руссоло. Адже саме Руссоло в 1920-х роках у Парижі співпрацював з Євгеном Деславом і озвучував його картини.

За свідченнями дослідника творчості Євгена Деслава, відомого французького кінознавця Любомира Госейка, «єдиним фільмом, в якому rumorharmonium знайшов повну втілення, був «Марш машин» Євгена Деслава. Мов своєрідний звуковий фільм, його демонстровано під супроводом шумофісгармонії, на якій грав сам Руссоло…

На жаль, імпровізації виконавців під час сеансів, здається, ніколи не були записанi: усі існуючі копії цього фільму безнадійно мовчать. І, все-таки, здається, що тембри шумофісгармонії, днакладені на зображення «Маршу машин», мали експресивну силу і викликали справжнє захоплення у глядачів».

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ