“МУЛЬТАГІТПРОП” IN JAZZ

29 вересня о 20:00, у програмі до 90-річчя української анімації, Довженко-Центр покаже на фестивалі анімації LINOLEUM збірку українських авангардних мультфільмів 1920-х рр «Мультагітпроп»  у джазовій інтерпретації гурту Сон Совы / Son Sovy.

Добірка включає «мультиплікати», фейлетони та рекламні кіноанонси. Часто анонімні, вони збереглися в складі хронікальних кіножурналів 1929–1930 рр.: «Кінотиждень ВУФКУ», «Кінотиждень» і «Кіножурнал», сюжети яких передували демонстрації фільмів у кінотеатрах.

Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардні мультфільми 1920-х рр. були полем не тільки художнього, а й технологічного експерименту..

Презентує науково-програмний відділ Довженко-Центру

– Мультиплікат «Дніпрельстан», реж. Євген Макаров, ВУФКУ, 1927

– Мультиплікат-анонс фільму «Проданий апетит», ВУФКУ, 1927

– Мультиплікат «Державна позика», ВУФКУ, 1928

– Мультиплікаційний кінофейлетон «Казка про загальне роззброєння», реж. М. Вейцман,

ВУФКУ, 1929

– Мультиплікаційний кінофейлетон «Прогульник», реж. Ройтман, ВУФКУ, 1929

– Мультиплікаційний кінофейлетон «Бережіть папір», реж. Ройтман, ВУФКУ, 1929

– Мультиплікат «Палац мистецтв СРСР», реж. Н. Ходатаєв (?), 1930

Бонус:

– Мультиплікат-анонс фільму «Одинадцятий», 1928 (реж. Дзиґа Вертов)

1926 року ВУФКУ (Всеукраїнське фото кіноуправління) заснувало Центральну мультиплікаційну майстерню на чолі з мультиплікаторами-новаторами В’ячеславом Левандовським та Володимиром Дев’ятніним, які невдовзі стануть піонерами радянської мультиплікації, а в 1927році створюють перші українські мультфільми «Українізація» та «Казка про солом’яного бичка» (1927).

Ці перші стрічки не збереглися, однак дивом вцілілі агітаційні та рекламні «мультиплакати» на актуальні теми роззброєння, соціалістичного будівництва, бюрократизму тощо, створені на базі Кінотехнікуму ВУФКУ в 1927-1930рр., зібрані, атрибутовані та відреставровані Довженко–Центром буде показано в супроводі сучасної музики на Міжнародному фестивалі актуальної анімації і медіамистецтва  LINOLEUM.

«Сон Сови» ‒ міні-оркестр, що складається з клавішних, віолончелі та саксофону. Музика гурту ‒ це ретельно продумана суміш божевілля стилів ‒ академічна музика, джаз, електро. Головною особливістю звучання є поєднання тенор-саксофона і віолончелі. Як кажуть самі учасники групи це музика для ще не знятого фільму.

Квитки: www.concert.ua/ua/eventpage/linoleum

Організатор фестивалю — студія Animagrad, якабула заснована у 2012 році, входить до складу  FILM.UA Group і є одним із провідних анімаційних продакшенів у Східній Європі. Портфоліо студії має низку успішних проектів у технологіях 2D– і 3D-анімації.

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів, що зберігає більше ніж 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. 

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ