«Міражі свободи: українське експериментальне кіно 1960-80-х» на онлайн-фестивалі в Португалії

Друга половина ХХ століття принесла відродження образів експериментального кіно, спершу в роботах школи «українського поетичного кіно» 1960-х, а після її розгрому – в маргінальних видах кіно: студентському, науково-популярному і аматорському фільмі.

Програма «Міражі свободи» частково розкриває кожен з цих напрямів пошуку свободи в кінематографі. Серед робіт студентів Київського інституту кіно імені Карпенка-Карого виділяються роботи майбутніх легенд українського кіно – Романа Балаяна, Ігоря Мінаєва, Ади Квірая в ранніх фільмах котрих ще відчувається розвиток естетики поетичного кіно.

Основним осередком експерименту науково-популярного кіно був згуртований навколо постаті Фелікса Соболєва творчий колектив студії «Київнаукфільм». Програма представляє паралельний – анімаційний – доробок цієї кіностудії, який своєї абсурдністю та іронічністю в 1980-х перехопив ініціативу у кібернетичного та дидактичного наукового кіно 1970-х.

Показ «Міражів свободи» на BEAST-2021 відбувається за сприяння міжнародного кінофестивалю «Молодість», де в 2020 році вперше було показано цю програму. 

Дивіть програму безкоштовно тут: https://vimeo.com/showcase/8194099

Подія на Facebook: The Mirages of Freedom: Curtas Experimentais da RSS Ucraniana

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ