МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ LINOLEUM У ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРІ

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва  LINOLEUM 2017 відбудеться з 28 вересня по 1 жовтня вчетверте в Києві. Партнером і місцем проведення фестивалю стане Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр).

«Це для нас, попри всі експерименти, які Центр здійснював із собою та власним простором, все ще новий досвід: мультиплікація, фотографія та медіа-мистецтво, на жаль, поки перебували на маргінесах наших інтересів. Сьогодні ми відчуваємо гостру потребу опанувати й цей досвід, вийти за вузькі рамки класичного архіву та вузько потрактованого кіно в поле розмитих і змішаних смислів, де й народжується нове мистецтво», ‒ коментує генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.

Гості фестивалю побачать 250 короткометражних анімаційних фільмів з 45 країн світу, які були відібрані з більш ніж 2000 надісланих на конкурс заявок.

У цьому році програма фестивалю буде як ніколи насиченою. Окрім конкурсних показів, буде представлено одразу кілька фокусів – Болгарія, Чехія та Польща, а також дві програми від Japan Media Arts Festival і добірку Азіатської анімації з Китаю, Японії, Тайвані, Філіппін та Індії. Глядачі зможуть подивитися відразу два блоки сучасної вітчизняної анімації, а до 90-річчя української анімації – ретроспективи кращих робіт часів КиївНаукФільму і спеціальні прем’єри від Довженко-Центру. Освітня програма фестивалю включає 10 майстер-класів та лекцій з анімації та медіа-мистецтва від професіоналів індустрії. А для маленьких гостей готується спеціальна дитяча програма.

Кращі роботи в міжнародному та національному конкурсах, визначить журі, до складу якого цього року увійшли Михайло Царьов, ідеолог і засновник фестивалю LINOLEUM, Дмитро Лісенбарт, засновник студії Lisenbart Animation Studio, Сашко Даниленко, фільммейкер і аніматор, Дмитро Деркач, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно», Андрій Баштовий, головний редактор порталу The Village, Ольга Навроцька, дизайнер і художник по костюмах анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня». Очолить журі Баді Мінк, режисерка та художниця, чиї фільми були представлені на більш ніж 500 міжнародних кінофестивалях. Також Баді покаже декілька своїх стрічок і розповість аудиторії про їхнє створення, серед них Mappa Mundi, чия прем’єра відбулася на цьогорічному фестивалі Sundance.

Більше інформації про фестиваль шукайте на офіційному сайті www.linoleumfest.com 

Довідка

За останні три роки гостями та учасниками фестивалю LINOLEUM у Києві стали легендарний український мультиплікатор Давід Черкаський (голова журі 2015) – автор фільмів «Пригоди капітана Врунгеля», «Доктор Айболіт» і «Острів скарбів»; відомий японський віджейМотомічіНакамура (член журі 2015) – резидент музеїв МОМА, WhitneyMuseumofAmericanArt та ін.; американський аніматор Біл Плімптон (член журі 2014) – володар Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю за мультфільм «Викрутаси», а також французький аніматор Бастьєн Дюбуа (голова журі 2016) – номінант на премію Оскар 2011 за короткометражний фільм «Мадагаскар, дорожній щоденник».

У 2017 році генеральним партнером фестивалю став Національний Центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший український кіноархів художніх, документальних та анімаційних фільмів із власною кінокопіювальною лабораторією. Колекція фільмофонду налічує понад 6000 найменувань фільмів, починаючи від 1909 року. На сьогодні Довженко-Центр займається реставрацією та відновленням плівки, дистрибуцією фільмів, міжнародною промоцією українського кіно, дистрибуцією кіновидань, дослідженнями в галузі кінематографії. З 2003 року Довженко-Центр є асоційованим членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF), з 2006 року – Дійсним членом FIAF.

Організатор фестивалю – cтудія Animagrad – була заснована в 2012 році, входить до складу FILM.UA Group і є одним з провідних анімаційних продакшенів в Східній Європі. Наше портфоліо включає ряд успішних проектів у технологіях 2D і 3D анімації.Місія студії Animagrad – представляти українську анімацію в міжнародному контексті на високому рівні творчих рішень і технічного виконання. Наша професійна команда, яка складається з висококваліфікованих експертів у 2D / 3D анімації, креативного департаменту і ефективних менеджерів, успішно втілює оригінальні проекти, а також виконує творчі та технічні завдання в області анімаційного виробництва для наших партнерів і клієнтів. Ми прагнемо до найвищих стандартів в анімаційному виробництві, оперативно освоюємо новітні галузеві технології і ретельно вивчаємо міжнародний ринок анімаційного контенту. На даний момент Animagrad  виробляє і розробляє ряд повнометражних і серіальних анімаційних проектів для міжнародного ринку.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ