МІНІ-ФЕСТИВАЛЬ НОВОЇ БРИТАНСЬКОЇ ДРАМИ У ЦЕНТРІ ДОВЖЕНКА

21-22 вересня в Центрі Довженка пройдуть публічні театралізовані презентації сучасних британських п’єс, вперше перекладених українською мовою, поставлені режисерами-фіналістами театральної програми Британської Ради ‘Taking the Stage’.

У червні-липні 2016 року Британська Рада провела конкурс для українських драматичних театрів та молодих режисерів на постановку однієї з п’ятисучасних британських п’єс. Десять фіналістів конкурсу представлять свої режисерські прочитання обраних п’єс за участі акторів театру, від якого була подана конкурсна заявка.

Покази стануть першопрочитанням цих текстів в Україні та нагодою для українського глядача познайомитись з актуальною британською драматургією.

Міні-фестиваль відбудеться в оновленому експозиційному просторі Національного центру Олександра Довженка (Київ, вул. Васильківська,1).

Вхід на покази вільний.

Розклад фестивалю:

21 вересня

17.00 – 17.30      Роза Саркісян, п’єса «Чорний дрізд» (Харківський театр для дітей та юнацтва)

17.45 – 18.15      Вікторія Філончук, «Як боги впадуть, то безпечно не буде» (Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр)

18.30 – 19.00      Євген Мерзляков, «Легені» (Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Сєвєродонецьк)

19.15 – 19.45      Павло Юров, «Шахтарі-художники» (Перша сцена сучасної драматургії «Драма.UA», Львів)

20.00 – 20.30      Дмитро Захоженко, «Легені» (Новий драматичний театр на Печерську, Київ)

22 вересня

17.00 – 17.30      Сергій Корнієнко, «Чорний дрізд» (Закарпатський обласний державний академічний театр, Мукачево)

17.45 – 18.15      Кіра Малініна, «Як боги впадуть, безпечно не буде» («Територія театрру», Харків)

18.30 – 19.00      Тамара Трунова, «Під небом синім» (Київський національний академічний театр оперети)

19.15 – 19.45      Олена Авдєєва, «Шахтарі-художники» (Театр «Арабески», Харків)

20.00 – 20.30      Влада Белозоренко, «Легені» (Київський академічний Молодий театр).

П’єси, що будуть презентовані під час міні-фестивалю, були написані та поставлені у британських театрах упродовж останніх 15 років; вони добиралися з огляду на високі оцінки критиків і глядачів, успішну сценічну історію у Великобританії та актуальність для українського глядача.

Програма TakingtheStage здійснюється у партнерстві з ГО «Театральна платформа» та чотирма британськими театрами, які працюють з новою драматургією: YoungVic (Лондон), HullTruck (Галл), LiveTheatre(Ньюкасл) та ShermanCymru (Кардіфф). Режисери і продюсери цих театрів допомагатимуть переможцям упродовж виробничого періоду. Програма також передбачає стажування у британських театрах, публічні майстер-класи і воркшопи, грошову винагороду переможцям та комунікаційну підтримку готових постановок.

Експертна група проекту, що відбиратиме фіналістів і переможців програми, складається з представників партнерських театрів, Британської Ради та українських театральних фахівців: режисера Дмитра Богомазова, театрознавці Ганни Веселовської і драматурги ні Наталі Ворожбит.

Докладніша інформація – в описі події на Facebook: https://www.facebook.com/events/314253875602306.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ