Львів: Зустріч з крокодилом. Ретроспектива М. Титова

Працюючи переважно над літературними екранізаціями, Михайло Тітов завжди вражав неочікуваними візуальними рішеннями та оригінальним творчим переосмисленням першоджерел.

Невеличку розповідь українського фантаста Володимира Зайця про контакт з інопланетною цивілізацією режисер перетворює на дуже дотепне візуальне дослідження позаземної пластики й руху. А класичний текст «Страшної помсти» Миколи Гоголя — на експериментальний горор під суміш електронної та народної музики. Є серед його творчого доробку й фантасмагорійна на екранізації Андрєя Платонова в стилі українського авангардного мистецтва 1920-х років. А також — перша радянська екранізація Стівена Кінґа!

Фільми Тітова розраховані на дорослу аудиторію, яка може декодувати символізм та політичні алегорії його химерного анімаційного світу. А для тих, хто мав необережність в дитинстві бути наляканою його анімаційними фільмами — це чудова нагода познайомитися з автором і пропрацювати свої дитячі травми.

В ретроспективі представлені:

“Зустріч”, 1984, 10хв — Науково-фантастичний фільм про те як три інопланетяни з різних планет, які взяли обличчя землян, зустрічаються у покинутій хатинці біля озера.

“Бій”, 1986, 10 хв — Джон Реншо — колишній військовий, а нині кілер. Після вбивства директора фабрики іграшок, він отримує посилку з іграшковим набором солдатиків та бойової техніки. Але раптово виявляється, що всі вони не просто оживають на очах, але влаштовую справжню війну проти Реншо.

“Страшна помста”, 1988, 19 хв — Козака Івана за відвагу відзначили дуже високою нагородою. Та заздрісний брат Петро, який не лише забрав гроші й позбавив знищив весь рід, за що Бог покарав його і його рід такою страшною карою, про яку навіть страшно подумати. Та чи може принести помста таке бажане полегшення?

“Єрік”, 1989, 9 хв — Єрік завжди був найбезтурботнішою людиною у світі. Нічого не могло його засмутити, а все що не відбувалося було на щастя. Займався Єрік багатьма справами: орав, ходив по полю, рахував хмари, багато думав. Але якось прийшов до Єріка ворог роду людського і запропонував навчити його ліпити з глини людей…

“Крокодил”, 1991, 10 хв — Німецький громадянин влаштував виставку, де показували справжнього живого крокодила. Подивитися на дивовижного звіра зібралося чимало народу. Ось тільки під час оглядин хижак проковтнув чиновника Івана Матвійовича і це стало початком череди неймовірних подій.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ