Вавилон-ХХ кадр з фільму

Львів: Кінопоказ «Вавилон ХХ»

Національний центр Олександра Довженка разом з Львівським муніципальним мистецьким центром продовжує цикл показів кращих фільмів історії українського кіно.

Співпраця відбувається для знайомства з працівниками найбільшого кіноархіву України та результатами їхньої діяльності, і для душевної рівноваги у час війни через справжній український контент. Кінознавці, які модеруватимуть кінозустрічі: Арсеній Князьков, Станіслав Битюцький, Олександр Телюк.

У четвер, о 19:00, дивитимемося фільм Івана Миколайчука «Вавилон ХХ», що зайняв 10 місце в списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

Сільський «філософ» Фабіан водить дружбу з цапом і спостерігає за смішним та водночас трагічним життям подільського села Вавілон (sic!). На дворі 1920-ті, у Верхньому та Нижньому Вавілонах наче вже панує радянська влада, але зміни у традиційному укладі відбуваються аж надто повільно. В красуні Мальви помирає хворий чоловік, залишаючи дружину на роздоріжжі, брати-«бобилі» мріють відшукати старовинний скарб, а моряк Синиця починає розбудову першого на селі комуністичного осередку. Усі усвідомлюють, що старий, патріархальний, та новий, колгоспний, уклади життя нарешті зіткнуться, і маленькі побутові вавілонські трагедії обернуться однією — величезною.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ