Львів: Кінопоказ «Штепсель одружує Тарапуньку»

Національний центр Олександра Довженка разом з Львівським муніципальним мистецьким центром продовжує цикл показів кращих фільмів історії українського кіно.

Співпраця відбувається для знайомства з працівниками найбільшого кіноархіву України та результатами їхньої діяльності, і для душевної рівноваги у час війни через справжній український контент. Кінознавці, які модеруватимуть кінозустрічі: Арсеній Князьков, Станіслав Битюцький, Олександр Телюк.

У вівторок, о 18:30, дивитимемось фільм Юхима Березіна та Юрія Тимошенка «Штепсель одружує Тарапуньку» (1957).

Одесит Юхим Березін та полтавчанин Юрій Тимошенко — прабатьки українського стенд-апу. Ідея естрадного дуету виникла у молодих випускників Київського театрального інституту, а вже 1941 року Тимошенко та Березін стають одними з переможців першого туру всесоюзного конкурсу артистів естради.

Однак через початок війни на підсумковий концерт у Москву вони так і не потрапили. Потрапивши на Південно-Західний фронт, комедіанти виступають в образах кухаря Галкіна (Березін) та банщика Мочалкіна (Тимошенко). По закінченню війни та за безпосередньої протекції Олександра Довженка (який дебютував у кіно саме в комедійному жанрі) народжується зірковий дует союзного масштабу «Тарапунька та Штепсель».

Зрештою, Тимошенко та Березін зафільмують сім легендарних фільмів, виконавши функції режисерів і сценаристів, а також зігравши в усіх картинах.

У Фільмофонді Довженко-Центру зберігаються фільми за їх участі «Гомони, містечко» (1939, епізодична роль), «Штепсель одружує Тарапуньку» (1958), «Їхали ми, їхали» (1962).

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ