Львів: Кінопоказ «Щаблі демократії», «Минуле..?»

Національний центр Олександра Довженка разом з Львівським муніципальним мистецьким центром продовжує цикл показів кращих фільмів історії українського кіно.

Співпраця відбувається для знайомства з працівниками найбільшого кіноархіву України та результатами їхньої діяльності, і для душевної рівноваги у час війни через справжній український контент. Кінознавці, які модеруватимуть кінозустрічі: Арсеній Князьков, Станіслав Битюцький, Олександр Телюк.

В четвер, о 18:30, дивитимемось найкраще документальне кіно 90-х – “Щаблі демократії” Георгія Шкляревського та “Минуле?..” Рафаїла Нахмановича.

“Щаблі демократії”, режисер Георгій Шкляревський. Фільм документує різноманітні публічні масові акції, що відбувалися в Києві протягом останніх років “перебудови” та першого року незалежності (зокрема з’їзд Народного руху України та його акцій у публічному просторі). У 1991 році, одночасно з проголошенням незалежності України, зростає суспільна фрустрація: вуличні акції стають усе більш радикальними та соціально спрямованими, а невдовзі переростають в апатичне незадоволення новим суспільним ладом. Фільм віддзеркалює парадокси трансформації українського радянського суспільства на суспільство незалежне.

“Минуле?..”, режисер Рафаїл Нахманович. Нахманович, автор стрічок “Віктор Некрасов. На свободі і вдома” та “Єврейське кладовище”, — перший режисер-документаліст незалежної України, який надав майданчик для висловлювання корінному народу України, котрий нещодавно повернувся додому, — кримським татарам. Фільм не тільки розповідає про війну, депортацію і навіть дружбу кримських мусульман з українськими націоналістами в сталінських таборах, але й фіксує симптоми повзучої нео-радянизації півострова станом вже на 1995 рік.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ