Кадр-з-фільму-Кисневий-голод-1

Львів: Кінопоказ «Кисневий голод»

Національний центр Олександра Довженка разом з Львівським муніципальним мистецьким центром продовжує цикл показів кращих фільмів історії українського кіно.

Співпраця відбувається для знайомства з працівниками найбільшого кіноархіву України та результатами їхньої діяльності, і для душевної рівноваги у час війни через справжній український контент. Кінознавці, які модеруватимуть кінозустрічі: Арсеній Князьков, Станіслав Битюцький, Олександр Телюк.

В суботу, о 18:30, дивитимемось фільм Андрія Дончика «Кисневий голод» (1991).

«Кисневий голод» – один із перших українських фільмів, знятих на приватні кошти. Сценарій «Кисневого голоду» на запрошення режисера написав тоді ще молодий письменник Юрій Андрухович. В його основу було покладено спогади Андруховича та Дончика про їх власний досвід служби в армії. На те, що зняти фільм знадобилося біля трьох років. Спочатку через цензурні зауваження до сценарію, а потім й через чисельні фінансові проблеми.

Армійські «діди» в передчутті демобілізації «за традицією» вирішують познущатися з молодих солдатів. Проте не всі згодні підкорятися та терпіти. Серед незгодних рядовий Білик. Він не просто не погоджується, але й вирішує відстоювати свою гідність, зокрема, й національну. Його протест викликає ще більшу агресію, а його принциповість поступово переростає в справжнє випробуванням на стійкість.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ