Лос-Анджелес: Кінопоказ «Земля» Довженка

23 липня 2023 року в Музеї Американської кіноакадемії в Лос-Анджелесі відбудеться показ класики українського кінематографу «ЗЕМЛЯ» (1930) Олександра Довженка з прем’єрою нового оригінального саундтреку від композитора Люка Коррадайна.

Фільм відкриває спеціальну програму «Німі неділі» у супроводі живого виконання партитури камерним симфонічним оркестром.

Це перший український фільм, який буде показано в найбільшому за масштабами у
сфері кіноіндустрії Музеї Американської кіноакадемії. Музична композиція до картини була створена одразу після російського вторгнення, вперше іноземним композитором. Саундтрек емоційно забарвлює драматичні події, що відображені у стрічці, з фокусом на сучасні події, спрямовує глядача до розуміння історичних процесів минулого століття, які призвели до
сьогоднішніх травм та політичних проблем.

Проєкт ініційовано європейською громадською організацією UFACE (Ukrainians For the Arts, Culture and Education), яку заснувала українська кінопродюсерка та культурна менеджерка Катерина Шевченко з метою підтримки та покращення сприйняття української культури у світі:

«Українське мистецтво та культура подарували світові багато шедеврів. Фільм Довженка «Земля» один із них. Проте досі у світі він асоціюється з радянським, а не українським кіно (а радянське автоматично сприймається як російське). Ми прагнемо змінити це бачення, сформувати розуміння у світової спільноти виокремленого місця «українського» мистецтва радянської доби, презентувати українців як талановиту, освічену та творчу націю. У планах — багато проєктів у
сфері мистецтва та освіти, які ми будемо реалізовувати на принципах культурної дипломатії, залучаючи до участі іноземних митців та створюючи колаборації», — заявляє Катерина Шевченко.

Автор музики Люк Коррадайн – британсько-італійський композитор, який жив у Києві два роки до початку російської агресії та на власні очі відчув трагедію, пов’язану з колоніальною політикою російського уряду. З точки зору нашого сучасного тлумачення періоду радянської «колективізації» та її наслідків, які значною мірою мають вплив на сьогодення, Люк написав музику, яка розглядає особисту людську драму у контексті карколомних політичних подій 20-го століття, зокрема безжальної радянської системи, яка руйнувала історичні і культурні
надбання українського народу. Після захоплюючої світової прем’єри в Музеї Американської кіноакадемії «Земля» з живим саундтреком вирушить до Європи та України.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ