Мультагітпроп

LINOLEUM: Лекція. Як народилась і де зберігається українська анімація?

На Фестивалі актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM відбудеться лекція кінознавиці Альони Пензій «Як народилась і де зберігається українська анімація?».

У першій частині лекції ми поговоримо про першовідкривачів та експерименти. Також дізнаємось, як українські аніматори у 1920-х роках знімали рекламу, пропаганду та дитячі історії, а іноді навіть все поєднували в одному творі. Не обійдемо увагою проблеми, з якими зіштовхнулась українська анімація та чим вона заважала і загрожувала радянській владі.

У другій частині лекції ми розкажемо як і де зберігається сьогодні анімаційна кіноспадщина сьогодні. Які об’єми і значення анімаційної колекції, що зберігається в Довженко-Центрі.

Альона Пензій Сергіївна — кінознавиця Довженко-Центру, кінокритикиня та культурна менеджерка. З 2018 працює в Довженко-Центрі, спеціалізується на дослідженні історії українського неігрового кіно, зокрема анімації. Організаторка ретроспектив української анімації на міжнародних та українських майданчиках (ANIMATOR, The Cinémathèque Française, StopTrik, LINOLEUM). Співкураторка кінопрограм «Майбуття» та «Прифронтові географії» в Центрі сучасної культури у Дніпрі (DCCC). Членкиня комітету Національної премії кінокритики «КІНОКОЛО». Авторка кінокритичних текстів LB.ua, «Української правди» та інших.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ