КОРОТКИЙ СПИСОК

Короткий список. Сергій Братков, Олександр Глядєлов, Нікіта Кадан

Виставка номінантів Шевченківської премії 2020 року у категорії «Візуальне мистецтво»

13 лютого в Музеї кіно Довженко-Центру відкриється виставка «Короткий список», що представить мистецькі проєкти, які увійшли до третього туру голосування на здобуття  Національної премії України імені Тараса Шевченка 2020 року. На найвищу державну нагороду у категорії «Візуальне мистецтво» цьогоріч номінуються проєкти: «Імперія снів» Сергія Браткова, «Карусель» Олександра Глядєлова та «(не)означені» Нікіти Кадана

Ідея створення виставки належить членам Шевченківського комітету Владі Ралко, Тетяні Кочубінській, Михайлові Рашковецькому: «Різні за естетикою, інтонаціями, художнім методом, ці твори, поєднані разом, ілюструють природу людського у сьогоднішніх умовах політичної нестабільності, історичної фальсифікації та неможливості охопити дійсність. У основі своїй всі роботи використовують медіум фотографії. Але ці твори об’єднує не тільки звернення до фотографії. 

Митці вводять глядача в стан трансу, перехідний стан. Кожен по-своєму. Кадан — створюючи з документальних фотографій сугестивний чорно-білий живопис, водночас підключаючи до свідомості «пацієнта» багатофункціональний аналітичний апарат. Глядєлов — за допомогою травмуючого шоку заримованих і зациклених пограничних ситуацій. Братков — колажуючи калейдоскоп підсвідомого в образі оманливо лагідних, легких підковдр. Але художники не маскують особисте і колективне підсвідоме «раціоналізаціями». Жорстко, чи іронічно, чи безжально, — всі вони пред’являють болючу правду, здираючи з неї “пост”, як шкіру. На жаль, зараз саме через біль ми може дістатися до людяності і розуму».

Новий склад Комітету ставить собі за мету модернізувати засади своєї роботи: Премія має стати нагодою для держави відзначити ті твори, які відбивають сутнісні риси теперішнього часу в контексті спільного європейського простору. Постать Шевченка в даному разі присутня як уособлення новаторського, авангардного тренду в українській культурі.

Юрій Макаров, голова Комітету з з Національної премії імені Тараса Шевченка: “Шевченківська премія є, безумовно, спадком радянських часів, але! в сучасних умовах, за відсутності достатньої кількості та якості інструментів оцінки, саморефлексії, формування ієрархій у мистецькому середовищі тощо, ця премія може сприяти оздоровленню креативних практик у країні”.

ВИСТАВКА “КОРОТКИЙ СПИСОК”

Організатори: Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка, Довженко-Центр 

Графік роботи виставки:

Відкриття виставки: 13 лютого о 18:00. ВХІД ВІЛЬНИЙ

14 лютого – 04 березня

Години роботи

12:00 – 19:00

Вихідний – понеділок, вівторок

Музей кіно Довженко-Центру 

вул. Васильківська, 1, м. Голосіївська

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Вхід на виставку дітям до 16 років не рекомендовано.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ