КОЛО ДЗИҐИ. ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ

КОЛО ДЗИҐИ. Людина з кіноапаратом — перший кіноперформанс серії КОЛО ДЗИҐИ, що відбувся 25 грудня 2011 року в Києві й був присвячений 115-річчю з дня народження великого режисера-авангардиста Дзиґи Вертова.

КОЛО ДЗИҐИ. Людина з кіноапаратом – музичний кіноперформанс, в рамках якого на єдиному в Україні сферичному екрані діаметром 25 метрів зустрілися фільми чотирьох великих авангардистів — братів Давида, Михаїла, Бориса Кауфманів та Ежена Деслава: Людина з кіноапаратом, Марш машин, Електричні ночі та Монпарнас.

8 січня 1929 року в Києві відбулася світова прем’єра фільму Людина з кіноапаратом, знятого на Одеській кінофабриці ВУФКУ. Йому було роковано стати одним із найважливіших маніфестів світового кіноавангарду. Людину з кіноапаратом створено братами Михаїлом і Давида (знаного як Дзиґа Вертов) Кауфманами, чиї ранні експерименти було спрямовано на пошук універсальної кіномови.

Тим часом на іншому кінці континенту, в Парижі, режисер-авангардист Ежен Деслав, колишній дипкурєр УНР Євген Слабченко, створює власний авангардистський маніфест Марш машин (1927). Оператором на проекті працює Борис Кауфман — молодший із братів Кауфманів, який згодом стане одним із найбільш знаних авангардистських режисерів Франції, а після війни — також США, де отримає два “Оскари” за операторську роботу.

25 грудня 2012 року в Київському планетарії відбулася репрем’єра відреставрованої версії фільму Людина з кіноапаратом в живому музичному супроводі Dj Derbastler.

Акція завершилась виступом київського музичного проекту The Maneken (live).

КОЛО ДЗИҐИ: подарунок Дзизі Вертову на 115 день народження.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ