КОЛО ДЗИҐИ. ОДИНАДЦЯТИЙ ПОКАЖУТЬ В ОДЕСІ

Настуного тижня, 11 вересня, в одеському Зеленому театрі покажуть легендарний німий фільм “Одинадцятий” (1928) Дзиґи Вертова, що входить до циклу кіноперформансів Центра Довженка «Коло Дзиги».

Facebook-подія показу: https://www.facebook.com/events/1826202110935971/

Фільм “Одинадцятий” було відреставровано на базі Національного центру Олександра Довженка наприкінці 2012 року. Основою для цифрової реставрації фільму стала версія, збережена в архіві Держфільмофонду Росії на 35мм негативній плівці.

Оновлений музичний супровід до відреставрованої стрічки створив найтитулованіший український кінокомпозитор Антон Байбаков.

«Одинадцятий» – знятий Дзиґою Вертовим монтажний фільм, що містить кадри радянської кінохроніки 1920-х років та розповідає про будівництво соціалізму в Українській РСР.

Це – перша з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – це був період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших промислових гігантів.

Режисер навмисне вирішив обійтися без «круглих дат», щоб уникнути зайвого галасу та офіційних урочистостей. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в Україні.

Вертов казав, що «Одинадцятий» написано безпосередньо кінокамерою, без посередництва сценарію, і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

Вперше фільм у живому музичному супроводі було показано на закритті Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в рамках проекту КОЛО ДЗИҐИ.

КОЛО ДЗИҐИ – цикл музичних кіноперформансів, організованих Національним центром Олександра Довженка до 90-річчя ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління), покликаних популяризувати український кіноавангард 1920-х років.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ