КОЛО ДЗИҐИ: ФІЛЬМ У АГНІ НАРОДЖАНАЯ (1929) FEAT RELIKT

10 вересня о 19:30 відбудеться показ КОЛО ДЗИҐИ: Фільм «У агні народжаная» (БРСР, 1929) у живому супроводі Relikt (Білорусь).

Тисячолітня історія Білорусі – від княжих часів до Литовської доби та Речі Посполитої – сповнена визиску та соціальної несправедливості, завершується. Після громадянської війни спроба Білоруської Народної Республіки зберегти незалежність захлинається остаточно: Добровольчу армію Булах-Булаховського розбито Червоною армією. Тепер в Білорусі запанує мир і справедливість.

Велетенський національний епос, яким замислювався фільм «У агні народжаная» (В огні народжена), попри певну вторинність стосовно Довженкової «Звенигори», мав для білоруського кіно ті ж наслідки, що й Довженків фільм. Завдяки йому в Білорусі з’явився нарешті національний кінематограф.

Історіософський засяг режисера Уладзіміра Корш-Сабліна був тим складнішим і фундаментальнішим, що, на відміну від України, Білорусь не мала свого Грушевського, який концептуалізував би її минуле, а білоруська політична нація так і не відбулась. Проте, недовгий період «коренізації», оголошений більшовиками 1923 року, спричинив і в Білорусі культурний вибух, в епіцентрі якого з’явилось таке талановите кіно як «У агні народжаная».

Завдяки динамічному монтажу, незвичним ракурсам зйомки, подвійним експозиціям, нелінійному наративу «У агні народжаная» увійшов в історію як чи не єдиний білоруський авангардний фільм. 

Саме він стане головною подією Дня народження і відкриття сезону Довженко-Центру. «У агні народжаная» демонструватиметься у живому супроводі Relikt – білоруської групи, що грає в жанрах арт-рок, фолк-рок. В 2019 році Relikt випустили альбом, в який увійшов десяток білоруських народних пісень, зібраних з різних куточків Білорусі.  

Кількість квитків ДУЖЕ обмежена у зв’язку з правилами організації публічних заходів під час карантину.

Місце проведення: Сцена 6

Повна вартість квитка – 300 гривень

Квитки можна придбати в касі Довженко-Центру напередодні показу або завчасно.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ