КЛУБ КІНОКОХАНЦІВ: MUSIC BOX З АЛФЕРОВИМ

21 листопада у Довженко-Центрі стартує КЛУБ КІНОКОХАНЦІВ – спеціальна програма кінопоказів, яку формують запрошені експерти сфери кіно. Цього разу музичний вектор програми під назвою Music Box презентує відомий кінокритик Андрій Алферов. Music Box –  це 5 біографічних фільмів про рок-музикантів культових гуртів Кіно, Joy Division, The Stooges та Nirvana.

21 листопада разом з Андрієм Алферовим глядачі подивляться “Літо” (реж. Кірілл Сєрєбрєнніков, 2018, 126 хв.)  – стрічку про життя та дружбу Віктора Цоя та Майка Науменка, про перші кроки в музиці майбутнього лідера гурту “Кіно” та його бурхливий роман з дружиною Майка – Наталією. Саме під час зйомок цієї стрічки режисера Кірілла Сєрєбрєннікова заарештували. Пізніше фільм було показано на Каннському кінофестивалі, де він отримав нагороду за найкращий саундтрек.

Андрій Алферов, кінокритик:

“Кіно і музика є майже паралельними видами мистецтва, пов’язаними з часом. Кінематограф пильно стежить за музикою і людьми, які її створюють. У цій програмі зібрані відносно свіжі і дуже яскраві фільми – про музику і музикантів, для більшості з яких професія стала покликанням і прокляттям водночас. Від Віктора Цоя й Ієна Кертіса до Іґґі Попа і Курта Кобейна… Кіно ще ніколи не звучало так задерикувато й зухвало!”

Іван Козленко, генеральний директор Довженко-Центру:

“Клуб кінокоханців” виник як кураторський кіноклуб під час 10-го Гогольфесту, що проходив 2016-го року в Довженко-Центрі, саме як кіноклуб з авторським програмуванням. Його першим куратором став Андрій Алферов, покази фільмів з коментарем якого були настільки популярні, що з початком першого сезону подій Центру в вересні 2018 року, ми вирішили зробити “Клуб кінокоханців” регулярним. Відтак впродовж сезону ми проводитимемо два цикли авторських програм в рамках клубу, запрошуючи до їх формування відомих українських та закордонних кінознавців та кінокритиків. Music Box – перша з них.”

Клуб Кінокоханців – спеціальна програма Довженко-Центру, присвячена знаковим фільмам, режисерам, зірковим акторам та непересічним кінематографічним явищам. Цикли фільмів курують запрошені відомі кінокритики та кінематографісти.

Андрій Алферов: Кінокритик, автор і ведучий програм про кіно на радіо і телебаченні (Радіo ВЄСТІ, 1+1, Шустер Live), Vloger/YouTuber у “Кино с Алферовым”, кінооглядач “Vogue Ukraine”, співкуратор виставки “Тіні забутих предків”.

Початок о 19:00

Квитки: 50 грн.

Абонемент на всі покази: 150 грн.

КЛУБ КІНОКОХАНЦІВ: Music Box з Андрієм Алферовим

Програма показів:

21 листопада

Літо

(реж. Кірілл Сєрєбрєнніков, 2018, 126 хв.)

Біографічний фільм про життя та дружбу двох культових представників андеграундної  рок-культури 80-х – Віктора Цоя та Майка Науменка, в якому розповідається про перші кроки в музиці майбутнього лідера гурту “Кіно” та його бурхливий роман з дружиною Майка – Наталією. Саме під час зйомок цієї стрічки, режисера Кірілла Сєрєбрєннікова заарештували. Пізніше фільм було показано на Каннському кінофестивалі, де він отримав нагороду за найкращий саундтрек.

05 грудня

Контроль

(реж. Антон Корбейн, 2005, 117 хв)

Дебютний фільм відомого фотографа та кліпмейкера Антона Корбейна, який розповідає про життя фронтмена культового британського пост-панк гурту Joy Division Ієна Кертіса (1956-1980). У фокусі цієї вишуканої чорно-білої стрічки останні роки життя Кертіса, де знайшлося місце любовному трикутнику, епілептичним нападам та концертним виступам, що зачаровували та дарували можливість бути нарешті собою.

12 грудня

Gimme Danger. Історія Іґґі та the Stooges

(реж. Джим Джармуш, 2016, 108 хв.)

Історія легендарного гурту The Stooges, зафільмована його давнім прихильником незалежним американським режисером Джимом Джармушем. The Stooges з’явилися в Америці в епоху контркультурної революції і зробили справжній переворот в музиці кінця 1960-х. Вони вразили всіх шаленою сумішшю року, блюзу, R&B і джазу, дали початок таким стилям як панк та альтернативний рок.

19 грудня

Курт Кобейн: Клятий монтаж

(реж. Берт Морген, 2015, 132 хв)

Перша офіційна документальна стрічка про фронтмена гурту Nirvana Курта Кобейна. Складений з рідкісних концертних записів Nirvana, саморобних відео і декількох маловідомих записів, цей фільм поєднує в собі документальні кадри з анімацію, та намагається створити портрет одного з найбільш знакових музикантів в новітній історії.

Бонус: “Кінець канікул”

(реж. Сергій Лисенко, 1986, 23 хв.)

Дипломний короткометражний фільм українського режисера Сергія Лисенка, що був зафільмований у Києві та присвячений культовому пізньорадянському рок-гурту “Кіно”. Стрічка є фактично чотирма кліпами гурту «Кіно», пов’язаними між собою однією сюжетною лінією. Сам фільм одразу став культовим явищем та вплинув на подальшу кінокар’єру фронтмена гурту Віктора Цоя, який згодом зіграв у стрічках «Асса»  Сєрґєя Соловйова та “Голка” Рашида Нугманова.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ