Кінотеатр Ліра: Показ фільму «Повія»

Спеціальний показ останнього фільму Івана Кавалерідзе «Повія» з нагоди 135-річчя українського режисера і скульптора.

Сучасній широкій аудиторії глядачів фільм майже невідомий. Тож маємо чудову нагоду переглянути класичну стрічку – екранізацію твору Панаса Мирного, яка сьогодні має зовсім інше звучання і контекст, адже час накладає свої корективи на сприйняття будь-якого мистецького твору.

Оповідь про трагічну долю української селянської дівчини Христини (Людмила Гурченко). Її батько, повертаючись з міста, куди ходив дістати грошей, щоб заплатити податки, замерзає по дорозі. Христина ж полюбилася синові місцевого багатія. Лицемірством і обманом випровадив багач Христину з села, і віддав у найми своєму приятелеві купцеві Загнибіді, що живе в місті. Той, захопившись Христиною, вбиває свою дружину, а дівчину, сунувши п’ятдесят карбованців за мовчання, відправляє назад у село. Незабаром Христину звинувачують у співучасті у вбивстві. Хоча її вину й не було доведено, але всі спроби влаштуватися на роботу були марні.

Тим часом помирає її мати. Незабаром на ринку Христина зустрічає свою землячку, Марину, яка почала працювати в місті за наймом ще раніше. Там – на цьому ж ринку – Христину наймає покоївкою Антон Петрович Рубець. У будинку нового господаря вона закохується в квартиранта, який її спокушає.

Внаслідок низки трагічних життєвих перипетій, втративши все, що мала, Христина замерзає насмерть, не знайшовши притулку у рідному селі зимової ночі.

Попри вікові обмеження, фільм став наймасовішою стрічкою Івана Кавалерідзе, яку за перший рік прокату переглянуло 27, 8 млн. глядачів.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ