Кінолекторій: Українське поетичне кіно. Ренесанс на виріст

6 квітня о 19:00 ми запрошуємо вас на п’яту лекцію із циклу «Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно» — «Українське поетичне кіно. Ренесанс на виріст».

Низка визначних стрічок середини 60-х та початку 70-х мали б породити справжню повнокровну нову хвилю українського кіно – але, звісно, не за часів радянського режиму. Стрічки лягали на полиці, авторів витискали з професії та піддавали репресіям, несмілива відлига змінювалась рішучим закручуванням тоталітарних гайок. Втім, роботи Юрія Іллєнка та Сергія Параджанова, Леоніда Осики та Івана Миколайчука виявились витривалішими за систему, що намагались їх знищити, й лягли в основу феномена, який лишається невичерпною криницею для спраглих теоретиків і практиків.

Лектор – Лук’ян Галкін, кінознавець, співзасновник видання Moviegram, виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура.

________________________

«Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно» – це масштабний лекторій, організований Довженко-Центром за підтримки Громадської організації «Музей сучасного мистецтва» / MOCA NGO (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ