Кінолекторій: Показ фільму «Пригоди полтинника»

У рамках паралельної програми до виставки «Ріка кричала, вила, як поранений звір» відбудеться кінопоказ та обговорення фільму «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна, представленого в експозиції. Стрічку представить кінознавиця та співкураторка виставки Альона Пензій.

Сценарій стрічки «Пригоди полтинника» написав Микола Бажан за мотивами дитячих оповідань письменника й політичного діяча Володимира Винниченка «Федько Халамидник« і «Бабусин подарунок».

Діти з робітничих кварталів у латаному одязі з чужого плеча весело і безтурботно проводять свій вільний час на вулицях Києва — скочуються із засніжених гірок, випробовують сили на краю глибоких урвищ і навіть підкорюють скреслу кригу Дніпра. Лише крізь шпаринку у паркані вони можуть зазирнути і побачити, як відпочивають багатії. Хлопець Федько, якого через бешкетливий і норовливий характер називають «халамидником», придумує щораз ризикованіші розваги, через що часто отримує «на горіхи» від дорослих та щиру відданість і повагу серед друзів.

У фільмі можна побачити кадри весняного Києва 1928 року, які своєю ліричністю й уважністю до природних явищ нагадують стрічку «Навесні», зняту практично у той самий час. 

––––––––

Довженко-Центр дбає про безпеку відвідувачів під час повітряних тривог. Під час проведення заходів ми діємо за таким алгоритмом:

Повітряна тривога починається до кінопоказу, який починається о 19:00:

– якщо повітряна тривога закінчується до 20:00, то ми після закінчення чекаємо ще пів години й починаємо показ.

– якщо повітряна тривога закінчується пізніше 20:00 ми переносимо показ на інший день про що додатково повідомляємо.

Повітряна тривога лунає під час показу:

– усі відвідувачі й гості прямують до найближчого укриття – станції метро “Голосіївська”.

– якщо повітряна тривога триває до 30 хв, то через 15 хв сеанс починаємо з початку.

– якщо понад 30 хв, то переносимо на інший день про що повідомляємо додатково.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ