КІНОПОСТАНОВКА “КОСМОНАВТИ”

18 серпня о 19:00 на «Сцені 6» відбудеться показ двох фільмів режисерів Павла Карькова та Олексія Черненка: «Космонавти» та «60 відтінків сірого».

Створені кінематографічним гуртком «Наукова думка», ці стрічки дають непересічний погляд на пізньорадянський утопічний рай в уявленні радянської інженерної інтелігенції. Саме інтелігент є центральною збірною фігурою обох фільмів, а спроба осмислення його місця в пострадянській системі координат – однією з ключових тем.

Крім того, обидва фільмі – це ще й показовий приклад авторського незалежного кіно, що фільмується власними силами його творців, намагається говорити про незвичні речі традиційною кінематографічною мовою, не цураючись нестандартних сюжетних ходів.

КОСМОНАВТИ

Україна, 2018, 60 хв.

Режисери: Павло Карьков, Олексій Черненко

Автори сценарію: Павло Карьков

В ролях: Артем Алексин, Віктор Охонько, Роман Ясиновський, Дмитро Ярошенко, Борис Хлобистов, Олена Бірючова, ансамбль «Куклы Клауса»

Дебют у повнометражному кіно Павла Карькова та Олексія Черненка. Сповнений ностальгії за пізньорадянським безчассям, фільм оживляє техніцистський пафос комуністичної футурології, представляючи застільну розмову на інтелігентській кухні у вигляді античного філософського бенкету-диспуту.

“Космонавти” – свого роду часова капсула, нарочито вінтажний фільм про час, що минув. Дещо архаїчним відбитком містифікованої реконструкції цього часу й є герої стрічки, для яких “космонавт” був і залишається трансцендентальною рольовою моделлю.

Так у своїй стрічці Карьков та Черненко в черговий раз нагадують, що кожна людина за своєю суттю є величезною непізнанною планетою. А також виносить трагічний діагноз сьогоденню, де місцем пригод постає вже не відкритий космос, а пересічні кухні багатоповерхівок.

60 ВІДТІНКІВ СІРОГО

Україна, 2015, 30 хв.

Режисери: Павло Карьков, Олексій Черненко

Автор сценарію: Павло Карьков

В ролях: Артем Алексин, Віктор Охонько, Боріс Хлобистов, Олександр Дрозденко

Короткометражний фільм-прелюдія до «Космонавтів», знятий Павлом Карьковим у співавторстві з Олексієм Черненко. Це трагікомічний погляд на час, коли зовнішня форма стала важливішою за внутрішній зміст, а життя звичайної людини остаточно втратило свою поетичність. В центрі сюжету ритуальна зустріч старих друзів, які знайомі цілу вічність, розуміють один одного з півслова та готові приймати найдивовижніші речі, які по своїй силі можуть відкинути на задній план навіть сумнозвісну кризу середнього віку.

Вхід вільний

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ