КІНОПОКАЗ “АТОМОГРАД. МОНТАЖ УТОПІЇ” НА КМКФ “МОЛОДІСТЬ”

24 жовтня о 21:15 в рамках КМКФ «Молодість» відбудеться показ фільму «Атомоград. Монтаж утопії» – спільного проекту Національного центру Олександра Довженка та Фестивалю кіно та урбаністики «86».

Дата: 24 жовтня о 21:15.

Місце: «Червона зала» кінотеатру «Київ»

Facebook-подія: www.facebook.com/events/661548487360192/

Авторами картини стали дослідники Довженко-Центру: Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко та Олександр Телюк.

Атомогради – загальна назва міст-сателітів атомних електростанцій, а також ім’я одного з останніх радянських утопічних проектів. Розвиток атомної енергетики вдихнув нову силу в повоєнну радянську економіку. Поруч із атомними електростанціями зростали міста нового типу – атомогради, будівництво яких розпочалося в СРСР у 1950-х, а в Україні – у 1970-х роках.

На хвилі повернення СРСР до ленінського утопізму атомогради ставали місцем інтенсивного втілення втрачених утопічних ідеалів. Атомогради втілювали в собі панівні ідеологічні, містобудівні, екологічні й наукові амбіції. У 1970–80-х роках, коли радянська держава переживала соціальну й ідеологічну кризу, атомогради ставали заповідниками радянської утопії.

Монтажний фільм «Атомоград. Монтаж утопії» змонтовано з хронік будівництва і функціонування семи українських атомоградів – Прип’яті, Кузнєцовська, Енергодара, Нетішина, Южноукраїнська, Теплодара, Орбіти. Конвенційні та безтурботні зображення цих міст періоду 1970–1986 років, на перший погляд, є прикладом соцреалістичного репортажу. Монтуючи їх в новий спосіб та досліджуючи історію виникнення атомних міст, фільм робить спробу виявити утопічну й ідеологічну складові образу атомограду.

АТОМОГРАД. МОНТАЖ УТОПІЇ / ATOMOPOLIS. ASSEMBLING UTOPIA

2016, Україна, 50 хв.

Автори: Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк

Музика: Nisantashi Primary School

Наратор: Юрій Макаров

Продюсерка: Тета Цибульник

Виробництво: Національний центр Олександра Довженка, Фестиваль кіно та урбаністики «86»

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ