КІНОПЕРФОРМАНС “СІЛЬ ІЗ БОННЕВІЛЮ” (2020)

Кіноперформанс “Сіль із Бонневілю” (2020) Семена Мозгового із саундтреком Луки Лебанідзе та Звяда Мгебрішвілі наживо

22 січня у Довженко-Центрі в рамках програми Envision Sound відбудеться музичний кіноперформанс — композитори Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі у супроводі Sed Contra Ensemble виконають наживо саундтрек до документальної пригодницької драми Семена Мозгового “Сіль із Бонневілю” (2020). На події глядачі побачать спеціальний монтаж фрагментів фільму, що підкреслить взаємодію зображення і музики. Після перформансу режисер та композиторами розкажуть про роботу над стрічкою.

“Сіль із Бонневілю” – це історія двох друзів друзів з Києва, які намагаються побити світовий рекорд швидкості на модифікованому радянському мотоциклі, на дні висохлого солоного озера Бонневіль у штаті Юта, США. І, зрештою, встановлення рекорду швидкості стає неабияким тестом їхньої дружби. За словами режисера – це фільм не просто про рекорд швидкості. Це кіно про те, що стоїть за рекордом. Це фільм про ті виклики, які людина ставить сама собі заради своєї мрії та особистості.

Стрічка “Сіль із Бонневілю” є одним із найбільш очікуваних і перспективних документальних фільмів України 2020 року. Восени 2019-го його презентували на найбільшому світовому фестивалі документального кіно IDFA у Амстердамі (Нідерланди).

Семен Мозговий, режисер: “Спільна робота композитора та режисера не може обмежуватись тільки сухим написанням треків. Адже монтаж документального фільму – це вибір одного варіанту розповіді історії, коли їх існує безліч. Кіноперформанс, який відбудеться в рамках Envision Sound, дає зрозуміти, що можливо створити на перетині документального матеріалу та сучасної музики. Сюжет фільму виходить за кордони екрану і стає чимось іншим. Це унікальний по своїй суті прояв документального кіно, що переходить у інші пласти мистецтва, більше схожий на хеппенінг, ніж на класичний показ”.

Знайомство українського режисера Семена Мозгового та грузинських композиторів й музикантів Луки Лебанідзе та Звяда Мгебрішвілі відбулось на початку 2019 року на міжнародній освітній програмі для кінокомпозиторів Envision Sound , яку проводять в Києві Британська Рада та Довженко-Центр. Фіналісти програми Лука Лебанідзе та Звяд Мгебрішвілі отримали грант від Британської Ради на створення саундтреку фільму “Сіль із Бонневілю”.

«За три дні до фіналу воркшопу Лука та Звяд підійшли до мене та сказали, що хочуть попрацювати над моїм проектом. Я був приємно вражений тим, що на наступний день вони не тільки переглянули увесь чорновий монтаж, а й розписали також, що відчувають персонажі, яка їх мотивація та таке інше. Через день вони мені надіслали драфт музики на один з головних епізодів фільму. Це було дійсно круто! Після закінчення воркшопу ми домовились співпрацювати з хлопцями не тільки над саундтреком, а також над усією звуковою палітрою фільму. Минув рік – і зараз ми маємо повноцінний саундтрек, що вхопив саму сутність фільму, його душу та ритм. Я продовжую надихатись їхньою працею над стрічкою та відчуваю, що це тільки початок майбутнього довгого творчого шляху разом», – розповів Семен Мозговий.

“Сіль із Боневілю” у музичному супроводі наживо

22 січня, початок о 19:30

Сцена 6 Довженко-Центру, вул. Васильківська, 1. (ст. м. “Голосіївська”).

Вхід за реєстрацією: http://bit.ly/35UgikF

Акредитація для преси: pr@dovzhenkocentre.org

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ