КІНО З АНДРІЄМ АЛФЕРОВИМ @ ГОГОЛЬFEST. КОВЧЕГ

З 8 по 16 вересня Довженко-Центр покаже в рамках ГОГОЛЬFest програму фестивального кіно, яку спеціально з цієї нагоди підготував український кінокритик, телеведучий Андрій Алферов.

 «Кіно з Андрієм Алферовим» – це 9 фестивальних вечорів, 10 рідкісних фільмів, які ви навряд чи побачите в кінотеатрах, 3 допрем’єрні покази довгоочікуваних українських повнометражних картин, дискусії з українськими і зарубіжними кінематографістами, які модеруватиме сам Андрій Алферов і ще чимало сюрпризів.

«Кінематограф дивиться на себе в дзеркало: він усвідомлює себе, обговорює себе,обмежує самим собою сферу своїх інтересів. Це всесвіт, що народився з магічного спалаху у темнійзалі кінотеатру», – куратор Андрій Алферов цілком будує кінопрограму ГОГОЛЬFEST на саморефлексії кінематографу.

Цьогорічна тема ГОГОЛЬFEST – «Ковчег» направду є надзвичайно кінематографічною метафорою, що резонує з глядацьким емоційним переживанням занурення у цю«темну судину» задля нового досвіду і нових образів на екрані, самозабуття і самозречення,випадання з рутинного кола і паузи, які водночас є необхідною умовою для виживання. Цього разу мипредставляємо кінематограф у своїй первинній матриці – утопічній, нарцисичній і деспотичній,побудованій на персоналіях і персональному досвіді людей, які створюють кіно, їх «правилах життя».

Ковчег/Ark – як полісемантичний ряд: темна камера, грудна клітина, де б’ється твоє серце, судина, поякій тече молода кров.

У Довженко-Центрі ще до старту офіційного прокату можна буде побачити фаворитів цьогорічного Одеського міжнародного кінофестивалю: повнометражний дебют Марини Степанської «Стрімголов» та комедію «Припутні» Аркадія Непиталюка.

Також, в рамках фестивалю, вперше в Україні покажуть камерну драму «Допит» зняту ізраїльським режисером Ерезом Пері за мотивами мемуарів колишнього коменданта концтабору Аушфіц, фільм «Тіснота» від молодого російського режисера Кантимира Балагова, володаря нагороди ФІПРЕССІ цьогорічного Каннського кінофестивалю, гостру картину екс-учасника гурту «Кіно» Олексія Рибіна «Скоро все скінчиться».

Презентувати фільми в

Розклад показів:

8 вересня, п’ятниця

18:30

ЗАНАДТО ПІЗНО реж. Денніс Хоуп, США, 2015

Презентує куратор програми Андрій Алферов

21:00

ГОГОЛЬ В КІНО. Розмова з письменником і сценаристом Андрієм Дмитрієвим. Дмитрієв, багаторічний дослідник феномена Гоголя, автор сценарію однієї з екранізацій «Ревізора» (реж. Сергій Газаров, 1996) розповість про унікальність гоголівського світу і універсальність його мови, що забезпечила йому світову славу.

Bonus: показ фрагментів італійської та мексиканської версій «Ревізора», епізод голлівудської екранізації «Тараса Бульби»

9 вересня, субота

18:30

СТРІМГОЛОВ реж. Марина Степанська, Україна, 2017

21:00

Розмова з режисеркою Мариною Степанською та акторами її дебютного фільму про сучасне українське авторське кіно, сучасну Україну і її відображення на великому екрані.

Bonus: показ короткометражного фільму Марини Степанської «Чоловіча робота».

10 вересня, неділя

18:30

ПРИПУТНІ реж. Аркадій Непиталюк, Україна, 2017

21:00

Розмова з авторами фільму: Аркадієм Непиталюком та продюсером Юрієм Мінзяновим

Bonus: показ короткометражного фільму «Кров’янка» реж. А. Непиталюк

11 вересня, понеділок

18:30

ДЕВІД ЛІНЧ. ЖИТТЯ В МИСТЕЦТВІ реж: Джон Нгуєн, Олівія Неєргард-Гольм, Рік Барнс, США, 2017

21:00

УРБАНІСТИКА В УКРАЇНСЬКОМУ КІНО. Розмова з режисером Романом Балаяном

Bonus: показ фрагментів «Київських фресок» (1966) – забороненого фільму Сергія Параджанова, на якому Балаян працював асистентом режисера, та фрагментів рідкісних українських фільмів, де відображена міська культура і життя української інтелігенції в епоху брежнєвського застою.

12 вересня, вівторок

18:30

Музично-поетичний кіноперформанс НАВЕСНІ , реж. Михаїл Кауфман (1929) feat група Raketa. Фільм представить Іван Козленко, гендиректор Довженко-Центру

21:00

УЧЕНЬ реж. Кирил Серебрянніков, Росія, 2016

Bonus: короткометражний фільм «After Parajanov`s «Тіні забутих предків», створеного спеціально для виставки «Тіні забутих предків»

13 вересня, середа

18:30

МАНІФЕСТ реж. Джуліан Роузфельдт, Німеччина-Австралія, 2017

21:00

ШАМАРА, реж. Наталія Андрейченко, Україна, 1994

14 вересня, четвер

18:30

ВОРОШИЛОВОГРАД. Розмова з режисером Ярославом Лодигіним і продюсером Володимиром Яценко про те, як культовий роман перетворюється на кіно.

Bonus: Ексклюзивний показ робочих матеріалів фільму

21:00

У ВІДРИВІ реж. Сергій Волков, Україна, 2017

Фільм представлять Андрій Алферов, Сергій Волков, Олександр Піпа та Ігор Чернявський.

Bonus: Концерт групи «Аттрактор» (@TRAKTOR)

15 вересня, п’ятниця

18:30

ДОПИТ реж. Ерез Пері, Ізраїль, 2016.

Фільм презентують Ерез Пері і Андрій Алферов

21:00

Розмова з режисером Ерезом Пері, про фільм «Допит», камерну концтабірну драму, поставлену за мотивами мемуарів Рудольфа Гессе – колишнього коменданта концтабору Аушфіц.

16 вересня, субота

18:30

РАДІОМРІЇ реж. Бабак Джалал, США, 2016

21:00

СКОРО ВСЕ СКІНЧИТЬСЯ реж. Олексій Рибін, Росія, 2017

Розмова з Олексієм Рибіним, режисером, музикантом, екс-учасником групи «Кіно» про фільм і те, як сьогоднішня війна між Україною і Росією заломлюється в картині «Скоро все скінчиться»

17 вересня, неділя

21:00Bonus: ТІСНОТА реж. Кантимир Балагов, Франція-Росія, 2017 (to be confirmed)

Вхід – за одноденними квитками або абонементами Гогольfest.

Абонемент на всі дні – bit.ly/gogolfest17

Продаж одноденних квитків – на місці

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ