ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP. ГАДЮКА (1965)
Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6
Національний центр Олександра Довженка та Національний художній музей України продовжують спільний проект – «ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP».
27 березня, о 18.00 в НХМУ, вул. Грушевського, 6 (мапа) відбудеться наступний кінопоказ на тему «Революціонерка: спектри фемінності ». Цього разу ми переглянемо фільм: «Гадюка» (1965, реж. Віктор Івченко) разом з Ольгою Мартинюк, викладачкою історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут».
Лекторка закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Упродовж 2010-2014 рр. Займалася архівними дослідженнями за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень) та Німецького історичного інституту в Москві. Працювала істориком-консультантом на зйомках документального кіно “Російський Дятел” (World Jury Prize на фестивалі “Sundance” у 2015 р.)
ГАДЮКА
УССР
Кіностудія ім. Довженка
1965
100 хв.
Режисер: Віктор Івченко
Сценарист: Григорій Колтунов, Алєксєй Толстой
Оператор: Михайло Чорний
Художник: Міхаіл Юфєров
Композитор: Герман Жуковський
У ролях: Нінель Мишкова, Борис Зайденберг, Раїса Недашківська, Іван Миколайчук, Олександр Мовчан.
Жінка, представниця «буржуазного» класу, потрапляє у вир революції, буремні події змінюють як її саму, так і навколишню дійсність. Тепер перед нею постає непроста задача – знайти своє місце в пореволюційній дійсності і навчитися жити у мирний час.
У фільмі Івченка образ жінки-героїні зазнає практично тих самих трансформацій, що і в радянському кіно в різні його епохи. Тут ми бачимо різноманітні модуси жіночності – від класичної «буржуазної» фемінності до образу андрогенного tomboy і врешті-решт жіночності «залізної леді», яка має виразні маскулінні риси. Які вимоги до жіночого образу ми бачимо в радянському кіно і суспільстві 1960-х років? Чи можна говорити про спробу емансипації жінки в радянському кінематографі?
ВХІД: за квитком до музею (20 грн. для дорослих, 10 грн. для студентів, 5 грн. для пенсіонерів і школярів)