ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP. ГАДЮКА (1965)

Національний центр Олександра Довженка та Національний художній музей України продовжують спільний проект – «ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP».

27 березня, о 18.00 в НХМУ, вул. Грушевського, 6 (мапа) відбудеться наступний кінопоказ на тему «Революціонерка: спектри фемінності
». Цього разу ми переглянемо фільм: «Гадюка» (1965, реж. Віктор Івченко) разом з Ольгою Мартинюк, викладачкою історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут».

Лекторка закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Упродовж 2010-2014 рр. Займалася архівними дослідженнями за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень) та Німецького історичного інституту в Москві. Працювала істориком-консультантом на зйомках документального кіно “Російський Дятел” (World Jury Prize на фестивалі “Sundance” у 2015 р.)

ГАДЮКА

УССР

Кіностудія ім. Довженка

1965

100 хв.

Режисер: Віктор Івченко

Сценарист: Григорій Колтунов, Алєксєй Толстой

Оператор: Михайло Чорний

Художник: Міхаіл Юфєров

Композитор: Герман Жуковський

У ролях: Нінель Мишкова, Борис Зайденберг, Раїса Недашківська, Іван Миколайчук, Олександр Мовчан.

Жінка, представниця «буржуазного» класу, потрапляє у вир революції, буремні події змінюють як її саму, так і навколишню дійсність. Тепер перед нею постає непроста задача – знайти своє місце в пореволюційній дійсності і навчитися жити у мирний час.

У фільмі Івченка образ жінки-героїні зазнає практично тих самих трансформацій, що і в радянському кіно в різні його епохи. Тут ми бачимо різноманітні модуси жіночності – від класичної «буржуазної» фемінності до образу андрогенного tomboy і врешті-решт жіночності «залізної леді», яка має виразні маскулінні риси. Які вимоги до жіночого образу ми бачимо в радянському кіно і суспільстві 1960-х років? Чи можна говорити про спробу емансипації жінки в радянському кінематографі?

ВХІД: за квитком до музею (20 грн. для дорослих, 10 грн. для студентів, 5 грн. для пенсіонерів і школярів)

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ