Фільм “ГУЛАГ, радянська історія” (1 серія)

Французький інститут в Україні, у співпраці з Посольством Німеччини в Києві та Польським Інститутом у Києві, пропонує вам подивитися на великому екрані документальний 3-серійний фільм «ГУЛАГ, радянська історія» режисера Патріка Ротмана.

? 1 серія : «Витоки, 1917-1933» – 29 червня о 19:00
? 2 серія «Розростання, 1934-1945» та 3 серія «Апогей та агонія, 1945-1957» – 30 червня о 19:00.

Цей фільм, який був створений для франко-німецького каналу ARTE, пропонує безпрецедентну панораму системи, якою був ГУЛАГ, від її витоків до кінця існування. Завдяки архівам, фото- та відеоматеріалам та винятковим свідченням, стрічка, сценарій якої був написаний спільно Патріком Ротманом, Ніколя Вертом та Франсуа Еме, демонструє роль ГУЛАГу як важливого гвинтика Радянського Союзу, який спирався з 1917-го і до 1950-х років на цю репресивну систему, яка спричинила мільйони жертв.

?️ 29 червня, після показу 1 серії фільму, відбудеться обговорення за участі співавтора фільму, французького історика і совєтолога Ніколя Верта та українських істориків Юрія Шаповала та Валерія Васильєва, спеціалістів з політичної історії ХІХ та ХХ століть та з історії тоталітарних режимів. До дискусії по відеозв’язку долучиться польський письменник Єжи Любах.

Модеруватиме дискусію Ірина Славінська, виконавча продюсерка Радіо Культура.

У присутності пана Етьєна де Понсена, Посла Франції в Україні, пані Анки Фельдгузен, посла Німеччини в Україні та пана Бартоша Ціхоцкі, Посла Польщі в Україні.

Ніколя Верт

Ніколя Верт народився у 1950 році. Працював у Національному центрі наукових досліджень Франції (CNRS), є його почесним членом. Один з найбільших фахівців з історії СРСР, він досліджує, зокрема, радянську репресивну систему. Є одним з авторів «Чорної книги комунізму», яка вийшла за редакцією Стефана Куртуа та мала чималий розголос. Його книги «Дорога на Колиму» та «Голод у СРСР, 1930-ті роки» є безпрецедентним зануренням в репресивні механізми, що існували в ті часи. Голова французького відділення товариства «Меморіал». Плідно співпрацює з українськими істориками.

Юрій Шаповал

Юрій Шаповал народився у 1953 році. Професор, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. До кола його наукових інтересів входять, зокрема, політична історія України ХІХ та ХХ ст.; політика пам’яті в сучасній Україні, історія комуністичної тоталітарної системи в Україні; Голодомор в Україні; польсько-українські взаємини у 1930-1940-х роках ХХ століття.

Валерій Васильєв

Валерій Васильєв народився у 1961 році. Доктор історичних наук, завідувач сектору історико-енциклопедичних досліджень Інституту історії України НАН України. В центрі його досліджень історія сталінізму в Україні, україно-російські відносини у ХХ ст. З професором Паризького університету Софі Кьоре здійснює науковий проект «Політичні та культурні відносини СРСР і Франції. Реакції французьких інтелектуалів на переслідування радянських дисидентів. 1950-1980 рр.».

Єжи Любах

Єжи Любих – письменник, сценарист, режисер і незалежний продюсер, автор кількадесяти документальних фільмів на історичну тематику. Володар численних міжнародних відзнак та премій, він знаний українцям як автор документального фільму «Трудне братерство» (Польща, 1998) про союз Пілсудський-Петлюра.

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ