ФІЛЬМ “ВЕЖА МОВЧАННЯ” (1925)

20 лютого у Довженко-Центрі відбудеться показ фільму «Вежа мовчання» (1925) у музичному супроводі наживо одного з фіналістів освітнього проекту для кінокомпозиторів ENVISION SOUND 2018 композитора Сергія Леонтьєва та гурту SED CONTRA ENSEMBLE

«Вежа мовчання» (Der Turm des Schweigens, Німеччина, 1925) – одна із небагатьох уцілілих стрічок режисера Йоханнеса Ґутера, де головну роль зіграла акторка українського походження Ксенія Десні, уродженка містечка Остер на Київщині. 1921 року Десні (відома на той час як Дада) підписала контракт з гігантом німецької кіноіндустрії кінокомпанією UFA, а в 1924 році зіграла в стрічці «Стрибок у життя», в масовці якого з’явилась тоді ще нікому не відома Марлен Дітріх. Десні здобула собі славу в Європі, де стала справжньою зіркою німецького кінематографу другої половини 1920-х років.

Разом з гуртом Sed Contra Ensemble стрічку озвучить фіналіст Envision Sound 2018 Сергій Леонтьєв – український композитор, автор музики до художніх, документальних, анімаційних фільмів. Композитор працює у різних жанрах, створює камерно-інструментальні, симфонічні та електроакустичні твори, хорові мініатюри, які виконуються у Франції, Австрії, Німеччині, Польщі, Литві, Білорусії, Китаї та Україні.

Подія відбудеться в рамках освітньої програми для композиторів кіно ENVISION SOUND, організованої Національним центром Олександра Довженка та Британською Радою в Україні.

ВЕЖА МОВЧАННЯ (Der Turm des Schweigens, Німеччина, 1925)

Німеччина, Universum Film AG, 1925, 94 хв.

Режисер: Йоханнес Ґутер

Сценарій: Курт Браун

Оператор: Ґюнтер Ріттау

У ролях: Ксенія Десні, Найджел Баррі, Ханна Ральф, Фріц Деліус

Юнка Єва (Ксенія Десні) проживає у похмурій вежі разом із батьком – божевільним підстаркуватим винахідником. У тому ж місті разом із прекрасною дружиною мешкає і відомий авіатор Уілфред Дуріан. Знаменитістю він став після оповитого таємницею перельоту над австралійською пустелею. Якось Єва рятує життя колезі Дуріана Арведу Холлу, який єдиний знає подробиці тієї зловісної мандрівки… Так звичний світ усіх героїв опиняється під загрозою, ризикуючи розвалитися як картковий будиночок, а сам фільм від традиційного камершпилю трансформується в авантюрну мелодраму.

Ксенія Десні (Десницька), уродженка містечка Остер на Київщині. В німецькому кіно почала зніматись 1921 року, будучи відомою артисткою вар’єте зі сценічним іменем Дада. Одну з перших ролей зіграла в фільмі “Чорна пантера” за п’єсою Володимира Винниченка. В 1924 році зіграла в стрічці «Стрибок у життя», в масовці якого з’явилась тоді ще нікому не відома Марлен Дітріх. 1925 року підписала контракт з німецьким кіногігантом UFA, після чого стала пан’європейською зіркою, кар’єра якої, однак, обірвалась з приходом звуку в кіно.

Надано: Friedrich-Wilhelm-Murnau Stiftung за підтримки Goethe-Institut

Сергій Леонтьєв 

Член Національної спілки композиторів України (2017) та Асоціації електроакустичної музики України. Стипендіат програми «Gaude Polonia», учасник та переможець програми Британської Ради в Україні та Довженко-Центру «Envision Sound» та програми Спілки композиторів Республіки Литва «Druskininkai Artists Residence».  Кіномузиці навчався у знаних композиторів: Ігоря Стецюка, Алли Загайкевич, Річарда Белліса, Евана Еванса та Майкла Прайса

Творчий доробок композитора складають твори різних жанрів: камерно-інструментальні та симфонічні твори, хорові мініатюри, електроакустична музика. Його твори виконуються у Франції, Австрії, Німеччині, Польщі, Литві, Білорусії, Китаї та Україні; у рамках фестивалів («Музичні прем’єри сезону», «EM-visia», «Два дні та дві ночі нової музики», «Фарботони», «Книжковий арсенал», «Гайда-фест»).

Sed Contra Ensemble створено 2013 року за ініціативою композиторів Сергія Вілки, Віталія Кияниці та Андрія Мерхеля. Ансамбль виконує камерну музику від початку ХХ ст. і до сьогодення, презентує серії концертів музики молодих композиторів, проекти нової імпровізаційної та електронної музики. Ансамбль брав участь у фестивалях ГогольFest, «Контрасти», «Kyiv Music Fest», «Kyiv Contemporary Music Days», «Два дні і дві ночі нової музики», «Міжнародний Форум Музика молодих», «Lviv Hindemit Fest», «Музичні прем’єри сезону», «FreeFest», Porto Franko, Poznanska Wiosna Muzyczna, «Ukraińska Wiosna» (Польща), форумі «Донкульт», міжнародних проектах «The interaction of dance and music», EM-VISIA.

З 2015 року Sed Contra Ensemble співпрацює з Новим театром на Печерську. Серед спільних проектів – вистава «Гессе. Притчі» та Лабораторія музики і театру «Sound. Voice. Silence».

20 лютого, 19:30 

Сцена 6,  Довженко-Центр,

вул. Васильківська, 1. (ст. м. «Голосіївська»).

Вхід: 180 – 250 грн.

Квитки за лінком: https://bit.ly/2HIvXMv

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ