ENVISION SOUND. “ХЛІБ” FEAT PORT MONE

26 січня Довженко-Центр у партнерстві з Британською Радою в Україні представить заборонений протягом десятиліть й нещодавно відреставрований фільм «Хліб» Миколи Шпиковського (1929) у музичному супроводі гурту PortMone (Білорусь).

Захід відбудеться в рамках вечірньої програми проекту Envision Sound – першої в Україні програми професійного розвитку кінокомпозиторів, яку проходитиме з 22 по 26 січня 2018 року.

Перформанс відбудеться о 19:30 на 6-му поверсі Довженко-Центру (м. Голосіївська, вул. вул.Васильківська, 1).

Кіноепос «Хліб», створений Шпиковським в один рік з Довженковою «Землею», утворює з нею парадоксальну світоглядну та естетичну пару. Проте, якщо «Земля» давно увійшла до кінематографічного канону, стрічка Шпиковскього, донедавна лишалася невідомою широкій аудиторії.

В одній з нечисленних анотацій до «Хліба» його сюжет описується буквально двома словами: «Фільм має висвітлити взаємини міста та села довкола продовольчої проблеми».  Насправді «Хліб» претендує на охоплення значно ширшої історичної картини. Дія фільму розгортається у 1920 році. Проте, як це властиво тогочасним радянським утопіям, одна посівна кампанія дивовижним чином вміщає в себе ціле десятиліття прогрессу включно з електрифікацією та колективізацією.

Завершений в жовтні 1929 року «Хліб» було заборонено як такий, що «дає хибне уявлення про боротьбу за хліб». Фільм так ніколи й не вийшов на екрани. Шпиковського, великого й непересічного режиссера, було викреслено з історії українського кіно. Повернувшись до Москви, він з середини 1930-х років перестав знімати й займаєтьсясутонаписаннямсценаріїв.

2012 року фільм було реставровано Національним центром Олександра Довженка на замовлення Державного агентства України з питанькіно. 2013 року на Фестивалі німого кіно та сучасної музики «Німі ночі» відбулася репрем’єра фільму в музичному супроводі білоруського інструментального тріо Port Mone у складі Олексія Ворсоби (акордеон), Сергія Кравченко (ударні) та Олексія Ванчука (бас-гітара).

Port Mone – це суміш академічної музики, нойзу, експериментального фолку. Медитативна музика колективу, провідну мінорну тему якої визначає акордеон, сягає глибинного проникнення в базові, архаїчні шари організованого мелосу. Музика Port Mone, сповнена пантеїстичної, ба навіть метафізичної щирості, якнайліпше пасує до епічного «Хлібу».

Ціна квитка 120 грн (200 грн абонемент на два дні)

Замовлення квитків: https://kiev.karabas.com/ua/port-mone-trio-bilorus

Envision Sound – тижнева програма-інтенсив для кінокомпозиторів із України та сусідніх країн, що проводиметься Британською Радою та Довженко-Центром у Києві 22-26 січня 2018.

Насичена програма презентацій та практичних майстерень, а також розбір кейсів від професійних композиторів, дискусії, вечірні покази і нетворкінг дадуть учасникам EnvisionSound можливість дослідити процес написання музики для кіно. Ментори – знані кінокомпозитори – Майкл Прайс (Велика Британія) та Алла Загайкевич (Україна).

РЕЄСТРАЦІЯ НА УЧАСТЬ В ПОКАЗІ